Volley Mulhouse Alsace bez szans. Rzeszowskie Rysice rozbiły francuski zespół

Po raz drugi siatkarki Developresu Bella Dolina w trzech setach uporały się z francuskim zespołem, Volley Mulhouse Alsace. Najlepszą zawodniczką została wybrana Ana Kalandadze.

Katarzyna Smelik
siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów
Trzy zwycięstwa i jedna porażka - tak prezentował się bilans Developresu Bella Dolina w Lidze Mistrzyń tuż przed wtorkowym starciem. Rzeszowianki miały na koncie osiem punktów i ustępowały w swojej grupie tylko Prosecco Doc Imoco Conegliano.

Do rewanżowego starcia z francuskim zespołem Rysice podchodziły w roli faworytek. Przed własną publicznością gładko pokonały rywalki 3:0 i wtorkowy pojedynek również rozpoczęły od mocnego uderzenia. Po skutecznym ataku Any Kalandadze prowadziły już 9:5. Z rytmu nie były ich w stanie wybić nawet efektowne zagrania Christelle Tchoudjang Nana.

Z minuty na minutę siły francuskiej ekipy słabły. Sytuację wykorzystywała Katarzyna Wenerska, która konsekwentnie uruchamiała środek, kluczem do sukcesu była również czujna praca w bloku rzeszowskiego zespołu. Ostatecznie podopieczne Stephana Antigi triumfowały do 17.

Gospodynie niepocieszone wynikiem rzuciły się do ataku od początku kolejnej odsłony. Wzmocniły zagrywkę, poprawiły blok i po mocnym ataku Tchoudjang Nany z prawego skrzydła prowadziły już 9:6. Rzeszowianki natychmiast ruszyły w pogoń za rywalkami i nie tylko odrobiły straty, ale po punktowej zagrywce Wenerskiej wyszły na prowadzenie 12:11.

Przewaga ta stopniowo powiększała się (20:16). Po zamieszaniu przy stoliku sędziowskim, punkt powędrował na stronę francuskiego zespołu. To jednak nie wybiło z rytmu siatkarek Developresu Bella Dolina. Seta skutecznym atakiem zakończyła Gabriela Orvosova.

W trzeciej odsłonie zawodniczki Volley Mulhouse Alsace nie były już w stanie nawiązać walki z przeciwniczkami i zostały kompletnie rozbite. W ofensywie dawały o sobie znać Jelena Blagojević oraz Kalandadze, bardzo dobrze wyglądała również gra w bloku. Po punktowej zagrywce Weroniki Szlagowskiej oraz skutecznym ataku Kalandadze, rzeszowianki miały przed sobą piłkę meczową i ostatecznie wygrały do 11.

Volley Mulhouse Alsace - Developres Bella Dolina Rzeszów  0:3 (17:25, 19:25, 11:25)

Volley Mulhouse: Mayer, Paradzik, Coneo, Tchoudjang Nana, Van Avermaet, Haak, Soldner (libero).

Developres Bella Dolina: Wenerska, Jurczyk, Blagojević, Orvosova, Centka, Kalandadze, Szczygłowska (libero) oraz Obiały, Szlagowska, Bińczycka.

MVP: Ana Kalandadze