Rozegrano mecze w grupach Chemika i ŁKS-u. Jak wygląda sytuacja?

Bez rewelacji w czwartkowych meczach Ligi Mistrzyń. Siatkarki Eczacibasi Dynavit Stambuł i Fenerbahce Opet Stambuł zwyciężyły w trzech setach. Tureckie kluby są w grupach z zespołami z Polski.

siatkarki Fenerbahce Opet Stambuł Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Fenerbahce Opet Stambuł
Teoretycznie trudniejsze zadanie czekało na podopieczne znanego z polskich hal trenera Ferhata Akbasa. Eczacibasi Dynavit Stambuł wybrało się na mecz z CSM Targoviste, a rumuńska drużyna potrafiła urywać punkty Grupa Azoty Chemikowi Police i przegrywała z mistrzem Polski dopiero w tie-breakach. Eczacibasi nie pozwoliło sobie na podobne potknięcie i zwyciężyło 3:0.

Eczacibasi ma komplet 15 punktów po pięciu kolejkach i na zaplanowany na środę mecz z Chemikiem w Szczecinie wybierze się jak na sparing. Niezależnie od wyniku awansuje z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinału. Pojedynek będzie mieć większe znaczenie dla policzanek, które co prawda generalnie znają swoją przyszłość w europejskim pucharze, ale bilans oraz liczba punktów zdecyduje o wyłonieniu dla nich przeciwnika w rywalizacji o wejście do ćwierćfinału.

Każdy inny wynik niż 3:0 dla Fenerbahce byłby zaskoczeniem w jego meczu z Sanaya Libby's La Laguna. Hiszpańska drużyna jest niedoświadczona w Lidze Mistrzyń i na razie w grupie nie potrafiła rozstrzygnąć ani jednego seta. Mecz nie był spacerkiem dla faworyta, ale ostatecznie zamknął go po niespełna półtorej godziny. W ostatniej partii stoczył krótką walkę na przewagi. Jego wyższość była widoczna w polu serwisowym i w przyjęciu.

Przed ostatnią kolejką w grupie D zdecydowanie najbliżej do awansu do ćwierćfinału ma Alianz MTV Stuttgart, któremu wystarczy nie skompromitować się w ostatnim meczu z Sanaya Libby's La Laguna. Sprawa drugiego miejsca rozstrzygnie się w bezpośrednim meczu w Stambule między Fenerebahce i ŁKS-em Commercecon Łódź. Przed nim oba zespoły mają identyczny bilans i po 10 punktów.