Koszmarny weekend dla zespołu Bartosza Kurka

Dwie porażki 0:3 sprawiły, że Wolfdogs Nagoya straciła całą przewagę nad wiceliderem w tabeli ligi japońskiej. Zdecydowanie lepiej w ostatnim weekendzie poradziła sobie drużyna Michała Kubiaka, która odniosła dwa zwycięstwa.

Bartosz Kurek WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
Starcia Wolfdogs Nagoya z JTEKT Stings były dość wyrównane, mimo to drużyna Bartosza Kurka nie potrafiła rozstrzygnąć ani jednego seta. W dwóch sobotnich partiach o porażce decydowała różnica dwóch punktów, a w pozostałej trzech.

Na boisku nie błyszczał Kurek, który zdobył 19 "oczek" przy 42 procentach skuteczności w ataku, a ponadto raz zablokował przeciwnika.

W rewanżu Kurek zagrał jeszcze mniej skutecznie i zdobył 16 punktów. Jego drużyna nie ma już przewagi nad wiceliderem Osaka Sakai w tabeli, choć kilka tygodni temu wydawała się być murowanym kandydatem do wygrania sezonu zasadniczego.

Bezbłędny weekend ma za sobą Panasonic Panthers, których przeciwnikami byli siatkarze Tokyo Great Bears. Drużyna Michała Kubiaka zwyciężyła dwa razy po 3:0.

Były reprezentant Polski zdobył w pierwszym meczu 13 punktów, 11 z nich atakiem przy 44 procentach skuteczności, a do tego dwa blokiem. W odbiorze Kubiak osiągnął 64 procent pozytywnego przyjęcia.

Starcia w stolicy Japonii nie były totalnie jednostronne, ale Panasonic Panthers nie pozwolili sobie na oddanie ani jednego seta. W rewanżu Michał Kubiak zdobył 11 punktów, z których 10 atakiem przy 48 procentach skuteczności, a jeden blokiem. Tym razem przyjmował pozytywnie ze współczynnikiem 59 procent.

"Pantery" umocniły się na miejscu premiowanym awansem do półfinału mistrzostw Japonii.