Drużyna Stefano Lavariniego zameldowała się w półfinale Ligi Mistrzyń

Igor Gorgonzola Novara prowadzona przez selekcjonera reprezentacji Polski kobiet, Stefano Lavariniego pewnie awansowała do półfinału Ligi Mistrzyń. W rewanżu przeciwko Allianz MTV Stuttgart włoska drużyna zwyciężyła u siebie 3:0.

Jakub Fordon
siatkarki Igor Gorgonzoli Novary Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Igor Gorgonzoli Novary
W środę doszło do kolejnego rewanżowego spotkania ćwierćfinałowego w Lidze Mistrzyń. Igor Gorgonzola Novara w pierwszym spotkaniu pokonał Allianz MTV Stuttgart 3:1. Tym samym w rewanżu podopieczne Stefano Lavariniego musiały wygrać jedynie dwa sety, by awansować do półfinału.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które prowadziły nawet 6:3. Szybko jednak rywalki odrobiły stratę, a po serii punktowej prowadziły 14:10. Kolejny znakomity fragment dał Igor Gorgonzoli Novarze jeszcze większą przewagę (20:13). Ostatecznie seta skutecznym atakiem zakończyła Anna Danesi (25:18).

W połowie drugiej partii miejscowe zbudowały przewagę (12:7). Rywalki tej straty nie były w stanie odrobić, przez co rozstrzygnęły się losy rywalizacji. Blok Cateriny Chiary Bosetti wprowadził jej zespół do półfinału Ligi Mistrzyń (25:19).

Mimo to na parkiecie nie pojawiły się rezerwowe. Miejscowe od samego początku kolejnej odsłony spotkania poszły za ciosem (6:2). Rywalki co prawda złapały kontakt (13:14), ale nie były w stanie doprowadzić do remisu nawet na chwilę.

W końcówce włoska drużyna opanowała sytuację i w pełni kontrolowała grę. Przy drugiej piłce meczowej Simone Alexandria Lee zepsuła zagrywkę, przez co zakończył się mecz w Novarze. Gospodynie potwierdziły swoją wyższość i w najszybszy możliwy sposób zakończyły rywalizację z niemieckim Allianz MTV Stuttgart.

Najskuteczniejszą zawodniczką tego pojedynku była turecka atakująca Igor Gorgonzoli Novary, Ebrar Karakurt. Zdobyła ona 16 punktów, w tym trzy zagrywką i jeden blokiem. Atakowała ze skutecznością 50 proc., kończąc 12 z 24 otrzymanych piłek.

Igor Gorgonzola Novara - Allianz MTV Stuttgart 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Pierwszy mecz: 3:1.

Awans: Igor Gorgonozla Novara.

Przeczytaj także:
Ślepsk bez przełamania w starciu z mistrzem Polski
Aleksandar Atanasijević rozbił przyjęcie rywali. Punkty, bloki, asy 28. kolejki PlusLigi

Czy Igor Gorgonzola Novara zagra w finale Ligi Mistrzyń?