Pierwsza ligowa porażka Leona i Semeniuka w kluczowym momencie. Ogrom sensacji w Serie A

Allianz Milano sensacyjnie ograło Sir Safety Conad Perugia. Dla ekipy Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka to pierwsza porażka w sezonie i to od razu w ćwierćfinale fazy play-off. Drużyna Polaków musi się mieć na baczności.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
To Sir Safety Susa Perugia jest zdecydowanym faworytem rywalizacji ćwierćfinałowej w Serie A z Allianz Milano. I w pierwszym meczu poradzili sobie znakomicie, wygrywając 3:0. Jednak w środę czekało ich spore rozczarowanie.

Zespół z Lombardii u siebie prezentował się wybornie i wygrał dwa pierwsze sety. Wprawdzie drużyna Leona i Semeniuka zdołała doprowadzić do tie-breaka, lecz Allianz w nim okazał się lepszy. Tym samym Sir Safety Conad Perugia doznała pierwszej porażki w Serie A w tym sezonie. W ćwierćfinałowej rywalizacji panuje wynik 1:1 i wszystko jest jeszcze otwarte.

Wilfredo Leon zagrał kolejne, bardzo dobre spotkanie. Był ostoją w ofensywie, zdobył łącznie aż 29 punktów przy 56 proc. skuteczności w ataku. Zanotował aż 7 bloków i dołożył dwa asy.

Zdecydowanie gorzej spisał się Kamil Semeniuk. Polak rozpoczął w podstawowym składzie, ale został zmieniony w drugim secie. Zapisał na swoim koncie 4 punkty przy 31 proc. skuteczności w ofensywie. Do tego w przyjęciu także nie szło mu najwybitniej. Jego zmiennik Ołeh Płotnicki zaprezentował się lepiej, ale poza zagrywką (4 asy), też nie rozegrał wybitnego spotkania i wywalczył 9 punktów.

Środa upłynęła pod znakiem sensacji. WithU Werona jest blisko wyeliminowania Cucine Lube Civitanova bowiem w całej rywalizacji prowadzi już 2:0. Vero Volley Monza doprowadziło do remisu z Itas Trentino.

Wyniki środowych meczów:

Allianz Milano - Sir Safety Susa Perugia 3:2 (27:25, 25:21, 21;25, 18:25, 15:13)
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:1

WithU Werona - Cucine Lube Civitanova 3:2 (24:26, 25:20, 20:25, 25:23, 15:11)
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Werony

Vero Volley Monza - Itas Trentino 3:1 (25:21, 25:16, 23:25, 25:18)

Gas Sales Bluenergy Piacenza -  Valsa Group Modena 2:3 (25:19, 21:25, 25:22, 21:25, 13:15)
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Modeny