Drużyna Olivii Różański zwyciężyła w Pucharze Challenge. Polka przeszła do historii

Reale Mutua Fenera Chieri, w której występuje Olivia Różański okazała się najlepsza w Pucharze Challenge kobiet. W finałowym dwumeczu włoski zespół nie stracił nawet seta przeciwko CSM Lugoj. Polka tym samym przeszła do historii.

Jakub Fordon
Olivia Różański WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Olivia Różański
Pierwsze spotkanie finału Pucharu Challenge kobiet odbyło się na terenie Reale Mutua Fenera Chieri. Włoski zespół zwyciężył pewnie, nie tracąc przy tym żadnego seta. W rewanżu potrzebował wygrać jedynie dwie partie, by zapewnić sobie końcowy triumf.

Dla drużyny Olivii Różański nie był to żaden problem. Dwukrotnie zwyciężyła ona 25:21, dzięki czemu szybko zapewniła sobie zwycięstwo w tych rozgrywkach. W trzeciej partii Reale Mutua Fenera Chieri ponownie triumfowało identycznym wynikiem i ostatecznie zamknęło mecz wynikiem 3:0.

Najskuteczniejszą siatkarką w tym spotkaniu była francuska przyjmująca, Helena Cazaute. Grająca w Reale Mutua Fenera Chieri od 2021 roku 25-latka zdobyła 15 punktów. Różański rozpoczęła mecz na ławce, ale pojawiła się w drugim secie, a na trzeci wyszła w podstawowym składzie.

Polka na swoim koncie zapisała 6 "oczek". Skończyła 6 z 15 otrzymanych piłek, co dało jej 40 proc. skuteczność w ataku. 7 razy przyjmowała zagrywkę, popełniając przy tym jeden błąd. Po tym, jak jej zespół triumfował w Pucharze Challenge, Różański przeszła do historii. Wcześniej żadna nasza siatkarka nie wygrała tego turnieju.

Finał Puchar Challenge kobiet:

CSM Lugoj - Reale Mutua Fenera Chieri 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

Pierwszy mecz: 0:3.

Zwycięzca: Reale Mutua Fenera Chieri.

Natomiast w rozgrywkach Pucharu CEV kobiet w tym tygodniu poznaliśmy finalistów. Dojdzie do rumuńsko-włoskiej rywalizacji, bowiem zmierzą się CS Volei Alba Blaj i Savino Del Bene Scandicci.