Zażarta walka o utrzymanie w Serie A między klubami Polek. Błysk Magdaleny Stysiak

Martyna Grajber wraz z koleżankami z Wash4green Pinerolo wydostała się ze strefy spadkowej Serie A siatkarek po tym, jak pokonała na wyjeździe Trasportipesanti Casalmaggiore w czterech setach.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Martyna Grajber Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: atakuje Martyna Grajber
Ekipa trenera Michele Marchiaro dość pewnie wygrała pierwszego seta do 17, ale w drugim przegrała na przewagi do 26. Później jednak siatkarki z Pinerolo wróciły do dobrej gry i triumfowały 25:21 w trzecim oraz 25:19 w czwartym secie, co pozwoliło im zgarnąć trzy punkty do ligowej tabeli i - co za tym idzie - przeskoczyć drużynę Bartoccini-Fortinfissi Perugia w tabeli, spychając ją do strefy spadkowej.

Martyna Grajber w barwach Wash4green rozegrała całe spotkanie. Zdobyła 9 punktów, miała 52 procent pozytywnego przyjęcia zagrywki, a także 30 procent w ataku.

Tymczasem wspominana ekipa z Perugii, w barwach której występuje Monika Gałkowska, uległa w trzech setach Reale Mutua Fenera Chieri Olivii Różański. W tym spotkaniu Polki jednak nie błyszczały. Pierwsza z wymienionych skończyła tylko 5 z 17 ataków, druga zaś rozpoczęła zawody w podstawowej szóstce, ale w połowie drugiego seta została zmieniona przez Francescę Villani. Do tego momentu przyjmująca reprezentacji Polski skończyła 5 z 13 ataków, a przyjmowała na poziomie 39 procent.

Cały czas na potknięcie Savino del Bene Scandicci czekają siatkarki Vero Volley Milano z Magdaleną Stysiak w składzie, lecz wiceliderki Serie A nie chcą się pomylić i rozbiły Volley Bergamo 3:0 pozwalając zdobyć przeciwniczkom zaledwie 44 punkty w całym meczu.

A ekipa z Mediolanu wygrała z Il Bisonte Firenze także 3:0, ale tu już rywalki ugrały 56 "oczek". Bardzo dobre zawody rozegrała Stysiak, która do dorobku Vero Volley dołożyła aż 21 punktów.

W ten weekend wolne od grania miała Joanna Wołosz, ale jej koleżanki z Prosecco Doc Imoco Conegliano pewnie wygrały z CBF Balcducci HR Macerata bez straty seta. Przypomnijmy, że klub Polki jest już pewny pierwszego miejsca na koniec fazy zasadniczej. A ta zakończy się w Wielką Sobotę wieczorem. Wszystkie mecze ostatniej kolejki zaplanowano na godzinę 20:30.

Wyniki 25. kolejki Serie A kobiet:

Vero Volley Milano - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:11, 25:23, 25:22)

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Igor Gorgonzola Novara 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 21:25)

Cuneo Granda S.Bernardo - Unet e-work Busto Arsizio 2:3 (22:25, 26:24, 25:19, 22:25, 12:15)

Prosecco Doc Imoco Conegliano - CBF Balcducci HR Macerata 3:0 (25:15, 25:22, 25:21)

Reale Mutua Fenera Chieri - Bartoccini-Fortinfissi Perugia 3:0 (25:19, 25:20, 25:20)

Trasportipesanti Casalmaggiore - Wash4green Pinerolo 1:3 (17:25, 28:26, 21:25, 19:25)

Savino Del Bene Scandicci - Volley Bergamo 1991 3:0 (25:15, 25:14, 25:15)