Wygrany sparing mielczanek

Zespoły Stali Mielec oraz AZS-u Białystok umówiły się na dwa spotkania towarzyskie w ten weekend. W pierwszym, piątkowym meczu lepsze okazały się siatkarki z Mielca, które pokonały rywalki 3:1 (26:24, 25:14, 26:28, 25:16). Siatkarki z Białegostoku prowadził jeszcze Szymon Zejer, którego obowiązki jako pierwszego trenera ma przejąć w poniedziałek nowy szkoleniowiec, Wiesław Czaja.

Paweł Sala
Paweł Sala

Stal Mielec wystąpiła w piątkowym spotkaniu bez narzekającej na ból pleców Justyny Ordak. W AZS-ie natomiast wciąż indywidualnie trenuje nominalna pierwsza rozgrywająca Magdalena Godos. Pojawiła się za to na boisku nieobecna dotychczas środkowa Katarzyna Wysocka.

Przewagę od początku spotkania posiadały mielczanki, które jednak roztrwoniły ją w końcówce pierwszego seta. Skutkowało to nerwowym finałem tej partii. Ostatecznie jednak to mielczanki odniosły sukces. W drugim secie białostoczanki zostały rozbite przez rywalki (25:14). W trzeciej, wygranej odsłonie AZS dał sygnał do odrabiania strat. Ostatecznie jednak zwycięstwo 3:1 odniosły siatkarki Stali Mielec.

Drugie starcie tych drużyn zaplanowane jest w sobotę na godzinę 11:00. Mecz odbędzie się w mieleckiej hali MOSiR.

Stal Mielec - AZS Białystok 3:1 (26:24, 25:14, 26:28, 25:16)

Stal: D. Wilk, Kwiatkowska, Niedźwiecka, Piątek, A. Wilk, Mieszała, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, Wojcieska, Ściurka.

AZS: Gajewska, Gierak, Wysocka, Cieśla, Starzyk, Zemstova, Saad (libero) oraz Szeszko, Kalinowska.