Azjatki udzieliły lekcji Europejkom w Lidze Narodów

Reprezentacje Chin i Japonii odniosły zdecydowane zwycięstwa w Lidze Narodów kobiet. Dłużej, ponieważ aż do tie-breaka potrwała rywalizacja Dominikany z Holandią.

Mecz Ligi Narodów Chiny - Niemcy Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów Chiny - Niemcy
Chiny zwyciężyły 3:0 z Niemcami. Od początku meczu drużyna z Azji prezentowała się lepiej na boisku, a każda próba poderwania się naszych zachodnich sąsiadek do walki, kończyła się niepowodzeniem. Reprezentacja Chin dorzuciła na swoje konto drugą wygraną w drugim spotkaniu. Z kolei Niemki gwałtownie zahamowały po wcześniejszych zwycięstwach z Chorwatkami oraz Holenderkami.

Także Japonia odniosła bezkompromisowe zwycięstwo 3:0 w swoim meczu z Chorwacją. Była faworytem i stanęła na wysokości zadania. Energicznie grające siatkarki z Azji nie dopuściły do głosu zespołu, który w poprzednim sezonie awansował do Ligi Narodów. Co prawda, im dłużej trwał pojedynek, tym mocniej naciskała drużyna z Bałkanów, ale było ją stać maksymalnie na 20 punktów w secie.

Znacznie dłuższa była konfrontacja reprezentacji Dominikany i Holandii. W niej rozstrzygnięcie nastąpiło po pięciu setach walki. Drużyna z Karaibów dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale Pomarańczowe odpowiadały od razu w następnej partii i doprowadzały do remisu. Dominikana postawiła na swoim w tie-breaku zakończonym wynikiem 15:11. Holandia poniosła już trzecią porażkę w rozgrywkach.