Niesamowity awans! Spójrzcie na miejsce Polek w rankingu FIVB

Reprezentacja Polski siatkarek kapitalnie rozpoczęła zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Biało-Czerwone wygrały wszystkie cztery mecze pierwszego tygodnia, co znalazło odzwierciedlenie w rankingu FIVB. Polki wyprzedziły m.in. Rosjanki!

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
reprezentacja Polski siatkarek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Nowe zasady tworzenia rankingu FIVB sprawiły, że każde ze spotkań ma niebagatelne znaczenie. Wyniki meczów m.in. w Lidze Narodów Kobiet wpływają bowiem nie tylko na pozycję w tym zestawieniu, ale w przyszłości również mogą zwiększyć szansę na występ w igrzyskach olimpijskich.

Po pierwszym tygodniu rywalizacji w Lidze Narodów śmiało można stwierdzić, że podopieczne Stefano Lavariniego są jednymi z największych beneficjentek tych zasad. Biało-Czerwone, pokonując wyżej notowane Włoszki i Serbki, zanotowały bowiem spory awans, wyprzedzając w zestawieniu m.in. Rosjanki, które od lat pozostawały poza zasięgiem naszej kadry.

Po triumfie nad Serbkami nasz zespół zanotował rekordowy awans w rankingu FIVB. Biało-Czerwone aktualnie zajmują 8. pozycję, co stanowi najlepszy wynik od 12 lat! Wówczas nasz zespół w pewnym momencie zajmował nawet siódme miejsce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Kolejny mecz Polek w Lidze Narodów jest zaplanowany na 13 czerwca. O godzinie 11 rozpocznie się ich starcie z Dominikaną. Nie był to w bliskiej przeszłości wygodny przeciwnik dla Biało-Czerwonych. W 10 meczach od początku poprzedniej dekady odniosły tylko dwa zwycięstwa z zespołem z Karaibów.

W drugim tygodniu Ligi Narodów reprezentacja Polski rozegra także mecze z Turcją, Holandią oraz Chinami.

Ranking FIVB reprezentacji siatkarek na dzień 4.06.2023 r.

1. Brazylia 378.94
2. USA 368.00
3. Chiny 359.52
4. Serbia 358.35
5. Włochy 357.87
6. Turcja 327.13
7. Japonia 316.84
8. Polska 291.25
9. Rosja 277.59
10. Dominikana 260.93

Czytaj także: Fantastyczne nastroje po meczu Polek. "Wciąż się z tym oswajam" Dorównują Polkom. Dwa zespoły wciąż niepokonane w Lidze Narodów

Czy reprezentacja Polski siatkarek utrzyma miejsce w TOP-10 rankingu FIVB do zakończenia rywalizacji w Lidze Narodów 2023?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×