Niespodzianka na inaugurację Ligi Narodów. Udany start drużyn z Azji

Po tym, jak rywalizację zakończyły kobiety, Ligę Narodów 2023 zainaugurowali mężczyźni. Udanie rozpoczęły ją drużyny z Azji. Szczególnie zaskoczyły Chiny, pokonując po zaciętym meczy Bułgarię.

Jakub Fordon
Reprezentacja Chin siatkarzy podczas Ligi Narodów Materiały prasowe / VNL / Reprezentacja Chin siatkarzy podczas Ligi Narodów
W pierwszym spotkaniu Ligi Narodów 2023 obejrzeliśmy pięciosetową rywalizację. Sporych emocji dostarczyło spotkanie Bułgarii z Chinami, które rozstrzygnęło się w tie-breaku. Obie ekipy wygrywały sety na przemian.

W decydującej partii od samego początku z przodu byli Chińczycy. Rywale próbowali gonić, ale w końcówce zostali kompletnie zdominowani. Ostatecznie faworyzowana Bułgaria na inaugurację musiała uznać wyższość drużyny z Azji.

W drugim pojedynku LN do gry wkroczyła kolejna drużyna z tego kontynentu, czyli Japonia. Jej rywalem był Iran, który z uwagi na skład, nie był faworytem tej rywalizacji.

To znalazło swoje potwierdzenie w meczu. Już w premierowej odsłonie Japonia zwyciężyła 25:16. Mimo że w kolejnych setach tak łatwo nie było, to i tak Iran nie był zagrożeniem dla drużyny z Azji, która wzięła przykład z Chin i również odniosła zwycięstwo.