Polki dbają o emocje. Kolejna pięciosetowa batalia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski kobiet U-17
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski kobiet U-17

Trzeci mecz i trzeci tie-break. Reprezentacja Polski U-17 w mistrzostwach Europy ponownie walczyła na pełnym dystansie. Podobnie jak z Włoszkami Biało-Czerwone przegrały w decydującym secie.

Reprezentacja Polski U-17 ma za sobą dwa spotkania na mistrzostwach Europy. Na inaugurację nasze młode siatkarki przegrały z Włoszkami po tie-breaku. W kolejnym dniu ponownie rozegrały pięć setów, w których tym razem pokonały Holandię.

W trzecim meczu ME Biało-Czerwone zmierzyły się z Chorwacją. Po dwóch setach wszystko wskazywało na to, że Polki doznają drugiej porażki. Mimo że obie partie nie były jednostronne, to padły łupem rywalek (25:23, 25:21).

Nasze młode siatkarki zdołały jednak wrócić do spotkania. Po raz kolejny oglądaliśmy dwie wyrównane partie, w których więcej zimnej krwi zachowały Polki. Ostatecznie udało im się doprowadzić do kolejnego tie-breaka.

W nim nie brakowało emocji. Od początku do końca oglądaliśmy wyrównaną rywalizację, która zakończyła się bliskim wynikiem. Ostatecznie jednak Biało-Czerwone musiały obejść się smakiem, bo to ich przeciwniczki zwyciężyły 15:13.

Tym samym bilans Biało-Czerwonych to jedno zwycięstwo i dwie porażki. Z dorobkiem czterech punktów plasują się one na 3. miejscu w grupie pierwszej. Dwie pierwsze lokaty należą do Bułgarii i Chorwacji, obie te reprezentacje jako jedyne nie przegrały jeszcze meczu.

Chorwacja - Polska 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty