"Szokująca wiadomość". Kłopoty w drużynie Vitala Heynena

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Niemiec
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Niemiec
zdjęcie autora artykułu

Trwają Mistrzostwa Europy 2023 w siatkówce kobiet. Już na początku turnieju reprezentacja Niemiec prowadzona przez Vitala Heynena ma ogromny problem.

W tym artykule dowiesz się o:

"Szokująca wiadomość" - od takich słów swój komunikat rozpoczął niemiecki związek piłki siatkowej. A to za sprawą kontuzji Hanny Orthmann. 24-letnia przyjmująca reprezentacja Niemiec doznała kontuzji kolana i musiała opuścić drużynę. W jej miejsce dowołana na ME 2023 kobiet Annegret Hoelzing.

Cała sytuacja z Orthmann miała miejsce podczas pierwszego seta pierwszego meczu Niemek podczas mistrzostw Europy kobiet. Podopieczne Vitala Heynena wygrały otwarcie meczu 25:19, ale z boiska przedwcześnie zeszła właśnie Orthmann. Ostatecznie okazało się, że to zdarzenie zakończyło dla niej tegoroczny turniej.

- Mogę być teraz smutna, ale to nie pomoże mi szybko wrócić. Mam nadzieję, że beze mnie będzie równie dobrze, że będzie jak najwięcej zwycięstw i zajdziemy jak najdalej. Może uda nam się spełnić nasze marzenie o igrzyskach olimpijskich, a wtedy tam będę - powiedziała Orthmann cytowana przez volleyball-verband.de.

Ostatecznie Niemki wygrał spotkanie z reprezentacją Grecji 3:0 (25:19,25:21,29:27) i w grupie C mistrzostw Europy kobiet w siatkówce 2023 zajmuje drugie miejsce, tuż za Turczynkami.

W sobotę o 20:00 zespół Vitala Heynena czeka drugie starcie podczas tegorocznego turnieju. Niemki zmierzą się z reprezentacją Azerbejdżanu.

Zobacz takżę: Ależ tie-break na Memoriale Wagnera! Obie drużyny zostawiły serce na boisku Francuz dobitnie powiedział, co myśli o turnieju w Polsce

ZOBACZ WIDEO: Czas zacząć mistrzostwa! - #PodSiatką

Źródło artykułu: WP SportoweFakty