ME: Grecja sprawiła niespodziankę. Ukraina z pierwszym zwycięstwem

Reprezentacja Grecji kobiet sprawiła niespodziankę na mistrzostwach Europy siatkarek pokonując Szwecję 3:1. Pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosła Ukraina, a do wygrywania wróciła Słowacja.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Grecji Getty Images / Emin Sansar/Anadolu Agency / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Grecji
Po udanym początki mistrzostw Europy siatkarek reprezentacja Słowacji przegrała z Holandią 0:3. Jednak dzień po tym zespół ten wrócił do wygrywania ogrywając Hiszpanię 3:0. Tym samym sytuacja tej drużyny robi się nieciekawa, bo była to już trzecia porażka. Najwięcej emocji dostarczył drugi set, który zakończył się tie-breakiem.

Porażka Szwecji z Turcją była spodziewana, ale w kolejnym meczu pierwsza z wymienionych reprezentacji była faworytem. Jednak nawet to nie wystarczyło do triumfu, bo niespodziankę sprawiła Grecja. Zespół ten odbił sobie porażkę z Niemcami (0:3) i zwyciężył 3:1.

Pierwszą wygraną w turnieju zanotowała Ukraina. Po porażce z Serbią (0:3) drużyna ta ograła Węgry bez straty seta. To druga przegrana zespołu, który w pierwszym meczu musiał uznać wyższość Belgii (0:3).