"Brawo! Brawo! Brawo!". Andrzej Duda pogratulował siatkarzom

Wielki triumf reprezentacji Polski w siatkarskich mistrzostwach Europy jest dla polskiego sportu odtrutką po wrześniowych meczach piłkarskiej kadry. Nic dziwnego, że z gratulacjami dla "Gangu Łysego" pospieszył też sam Andrzej Duda.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Polska została mistrzem Europy Getty Images / NurPhoto / Polska została mistrzem Europy
Polska w finale mistrzostw pewnie pokonała Italię (3:0), choć to Włosi grali przed własną publicznością. Ponadto, to w meczu decydującym o złocie Biało-Czerwoni rozegrali najlepsze spotkanie w turnieju.

Nic dziwnego, że po takim triumfie podopieczni Nikoli Grbicia zbierają gratulacje z każdej strony. Ze swoimi pospieszył też Andrzej Duda, choć w ostatnich tygodniach próżno szukać na jego profilach w mediach społecznościowych wzmianek o sporcie.

"Gratulacje i wielkie podziękowania dla naszych Siatkarzy! Po 14 latach ponownie jesteśmy Mistrzami Europy! Brawo! Brawo! Brawo!" - napisał prezydent RP na platformie X (daw. Twitter)

To drugie w historii mistrzostwo Europy zdobyte przez naszą drużynę narodowa. Wcześniej Polacy triumfowali, jak wspomniał prezydent Duda, w 2009 roku podczas turnieju rozgrywanego w Turcji.

Reprezentacja w siatkówce to najbardziej utytułowana polska drużyna w historii. Na jej medalową kolekcję, poza dwoma mistrzostwami Europy, składają się trzy złota mistrzostw świata (1974, 2014, 2018) i złoto olimpijskie (1976). Najdłużej, bo blisko pół wieku, czekamy na kolejny triumf na Igrzyskach Olimpijskich.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Jak wyglądają w kadrze nostalgiczne momenty? Zobacz drogę Polaków do półfinału ME
Czy Polska zdobędzie złoty medal IO 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×