Ruszyła Liga Mistrzyń. Stysiak zagrała jednego seta

Zespół Fenerbahce Opet Stambuł pokonał 3:0 Calcit Kamnik w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Magdalena Stysiak zagrała tylko jednego seta.

Mateusz Wasiewski
Magdalena Stysiak Twitter / @fbvoleybol / Magdalena Stysiak
Drużyna Fenerbahce to półfinalista ostatniej edycji Ligi Mistrzyń. Wtedy na tym etapie rozgrywek powstrzymał ich inny z tureckich gigantów. VakifBank Stambuł przegrał pierwsze spotkanie 0:3, by potem odnieść triumf 3:0, a w złotym secie wygrać 15:12.

Teraz zespół prowadzony przez Stefano Lavariniego z pewnością chce nie tylko powtórzyć, ale też przebić ten wynik. Pierwszym rywalem w fazie grupowej Fenerbahce Opet Stambuł był Calcit Kamnik. W roli zdecydowanego faworyta do tego spotkania przystępowała oczywiście ekipa z Turcji.

Już na początku wtorkowego starcia drużyna włoskiego szkoleniowca nadała własne tempo. Świetnie przyjmowała i dobrze spisywała się w kontrach. Wygrała premierową partię 25:16.

Po pierwszym secie z boiska zeszła Magdalena Stysiak. Polka od początku sezonu jest absolutną liderką Fenerbahce. To ona zdobywa zdecydowanie najwięcej punktów dla swojej ekipy. Tym razem 22-latka miała nieco słabszy dzień w ataku. Skończyła 2 z 7 piłek (29 procent skuteczności). Dołożyła jednak do tego aż 3 punktowe bloki i 1 as serwisowy.

Na boisku pojawiła Meryem Boz. Później też Lavarini zdecydował o tym, aby nieco odpoczęła podstawowa rozgrywająca Bojana Drca.

Pomimo tych zmian faworyt meczu nawet przez chwilę nie dał nadziei rywalkom na sprawienie niespodzianki - choćby w jednym secie. Calcit Kamnik nie przekroczył bariery 20. punktów w żadnej z partii.