Serie A1: Macerata ulega po tie-breaku, bez zmian na pozycji lidera

Dziesięć kolejek włoskiej Serie A1 za nami. Po niedzielnych spotkaniach ciasno zrobiło się w środkowej części tabeli, gdzie plasuje się też zespół Sebastiana Świderskiego. Lube Banca Marche Macerata w ostatnim spotkaniu uległa 2:3 Tonno Callipo Vibo Valentii i spadła z 5. na 7. lokatę. Niezmiennie za to lideruje Itas Diatec Trentino - pomimo zaległego spotkania i zaplanowanej pauzy wynikającej z nieparzystej liczby zespołów, o dwa oczka wyprzeda drugi w tabeli Trenkwalder Modenę.

Anna Dmochowska

Lube Banca Marche Maceracie jak na razie gra układa się ze zmiennym szczęściem. Z wyjazdowego spotkania z Tonno Callipo Vibo Valentią wróciła z jednym tylko punktem. Porażka 2:3 sprawiła, że podopieczni Fernando De Giorgiego zajmują teraz 7. lokatę, po zamianie miejsc w tabeli z niedzielnym rywalem. O ile pierwszy set rokował dobrze dla drużyny Polaka, ponieważ Macerata wyraźnie prowadziła od samego początku, o tyle w kolejnej partii gra się wyrównała. Gospodarze zwyciężyli w tej odsłonie, a w trzeciej już zdecydowanie przejęli inicjatywę, powielając wynik z pierwszej partii - tym razem na swoją korzyść. Set czwarty do drugiej przerwy technicznej toczył się wyrównanie, ale potem podopiecznym Ferdinando De Giorgiego udało się odskoczyć na kilka punktów i dowieźć prowadzenie do końca tego seta. To jednak trochę osłabiło dyspozycję zespołu z Maceraty, bo w tie-breaku lekką przewagę wypracowali gospodarze, by sukcesywnie ją zwiększając, wygrać ostatecznie 15:11. Zespołowi Sebastana Świderskiego nie pomogła ani dobra postawa w przyjęciu ani dwojący i trojący się Igor Omrcen, który zdobył aż 31 punktów.

Wyniki 10. kolejki Serie A1:
Marmi Lanza Verona - Andreoli Latina 3:1 (25:19, 19:25, 25:23, 25:21)
Tonno Callipo Vibo Valentia - Lube Banca Marche Macerata 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 20:25, 15:11)
CoprAtlantide Piacenza - Trenkwalder Modena 1:3 (14:25, 22:25, 25:20, 33:35)
Esse-Ti Carilo Loreto - Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3 (19:25, 10:25, 18:25)
Acqua Paradiso Monza - Aran Cucine Abruzzo Pineto 3:0 (25:21, 25:22, 26:24)
Yoga Forlě - RPA-LuigiBacchi.it Perugia 2:3 (22:25, 25:20, 22:25, 28:26, 12:15)
Prisma Taranto - Sisley Treviso 3:1 (28:26, 25:21, 21:25, 25:23)
Pazuje: Itas Diatec Trentino