Serie A2: Padova wygrywa, Michał Kubiak najskuteczniejszy na boisku

Pallavolo Padova w ostatniej kolejce pauzowała, a więc miała dwa tygodnie na przygotowanie się do kolejnego spotkania. I po przerwie zapisała na swoim koncie ważne zwycięstwo, wygrywając u siebie 3:2 z Navą Gioia del Colle. Reprezentujący barwy zespołu z Padwy Michał Kubiak rozegrał bardzo dobre spotkanie, w którym okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem.

Anna Dmochowska

Pallavolo Padova gładko wygrała pierwszego seta i nic nie zapowiadało, że po trzech partiach lepiej będzie wyglądać sytuacja rywali. Co prawda w drugiej odsłonie sąsiad z tabeli wyszedł na wyraźne prowadzenie, ale w trzecią dużo lepiej weszli gospodarze. Pozwolili się jednak dogonić i zwyciężyć. W czwartej nie popełnili już tego błędu, wypracowując i utrzymując znaczną przewagę. Podobnie też zachowali się w tie-breaku.

Najlepiej punktującym z siatkarzy Lorenzo Bernardiego i jednocześnie najlepiej punktującym w całym meczu okazał się Michał Kubiak. Polak przez całe spotkanie zdobył 19 oczek. Atakował ze skutecznością 52 proc., kończąc 16 z 31 posłanych w jego kierunku piłek i tylko raz nadziewając się na blok. Atutem młodego przyjmującego jest niezły serwis - w niedzielę bezpośrednio tym elementem zdobył dwa punkty. Do tego dołożył jedno oczko blokiem. Jeśli zaś chodzi o przyjęcie zagrywki, Kubiak jest nim dość stabilny. Jednakże tym razem poszło mu nieco gorzej niż zwykle: 48 proc. piłek odebrał pozytywnie, a 37 proc. idealnie dograł do rozgrywającego. Polski siatkarz miał też spore wsparcie kolegów, przede wszystkim lidera swojego zespołu, Francesco de Marchiego, który zdobył tylko o punkt mniej (18) przy porównywalnej skuteczności w ataku (51 proc.), będąc jednocześnie ostoją drużyny w przyjęciu.

Wyniki 7. kolejki Serie A2:
Codyeco S.Croce - Bassano Volley 3:2 (22:25, 21:25, 25:14, 25:22, 15:11)
Pallavolo Padova - Nava Gioia del Colle 3:2 (25:16, 22:25, 21:25, 25:16, 15:12)
Canadiens Mantova - Katay Geotec Isernia 2:3 (16:25, 25:22, 30:28, 21:25, 9:15)
Quasar Massa Versilia - Zinella Bologna 0:3 (19:25, 13:25, 20:25)
M. Roma Volley - Cittŕ di Castello Pallavolo 3:1 (21:25, 30:28, 25:19, 25:23)
Samgas Crema - Edilesse Cavriago 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Marcegaglia Ravenna 2:3 (36:38, 22:25, 25:23, 25:15, 13:15)
Pauzuje: BCC NEP Castellana Grotte