W Rzeszowie nie było czego zbierać. Beniaminek rozbity

PGE Rysice Rzeszów w 21. kolejce Tauron Ligi zmierzyły się z ITA TOOLS Stalą Mielec. Faworyt rozbił beniaminka w trzech setach, a tylko w jednym przyjezdny przekroczyły barierę 20 punktów.

Jakub Fordon
PGE Rysice Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: PGE Rysice Rzeszów

Do samego końca fazy zasadniczej PGE Rysice będą walczyły o zajęcie 2. miejsca. Te obecnie przypada BKS-owi BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, który ograł rzeszowianki w bezpośrednim starciu 3:1. W 21. kolejce doszło do derbów Podkarpacia, bo do Rzeszowa przyjechał beniaminek ITA TOOLS Stal Mielec, który zapewnił już sobie utrzymanie w Tauron Lidze.

Mimo udanego startu miejscowych (3:3), rywalki były w stanie doprowadzić do remisu (4:4). Od tego momentu rozpoczęły się dominacja rzeszowianek, która skończyła się wynikiem 14:5. Co prawda mielczanki odpowiedziały jeszcze serią, która zmniejszyła stratę do pięciu "oczek", ale na nic się to zdało. Miejscowe i tak zwyciężyły różnicą dziewięciu punktów (25:16).

W II partii ponownie szybko zarysowała się przewaga gospodyń (9:3). W pewnym momencie wiatr w żagle złapała jednak Stal, dzięki czemu zmniejszyła stratę i złapała kontakt (16:17). Tyle tylko, że ponownie odskoczyły rywalki (22:17).

Od tego momentu w końcówce przyjezdne nie miały za wiele do powiedzenia. Przy stanie 24:19 rzeszowianki nie wykorzystały dwóch pierwszych okazji do zakończenia seta, ale przy trzecim postawiły na swoim.

W Rzeszowie nikt nie miał wątpliwości, że mecz zakończy się w mgnieniu oka. Zwłaszcza, gdy gospodynie po zmianie stron odskoczyły na 11:3. A to nawet nie była ich największa przewaga w trzeciej odsłonie tej rywalizacji.

W pewnym momencie Rysice prowadziły aż 20:9. I po raz pierwszy w meczu wygrały z przewagą dwucyfrową, ponieważ decydujący set zakończył się wynikiem 25:15. Tym samym faworytki pewnie zgarnęły komplet punktów i przynajmniej do meczu bielszczanek zajmują 2. miejsce w tabeli.