Kolejna gwiazda odchodzi z Asseco Resovii. Grał tylko rok

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko
zdjęcie autora artykułu

Tylko jeden sezon trwała przygoda francuskiego przyjmującego z Asseco Resovią Rzeszów. W nowym sezonie Yacine Louati będzie występował we Włoszech.

Ciąg dalszy odejść z Asseco Resovii Rzeszów. W środę klub z Podkarpacia poinformował, że po dwóch latach z drużyną żegna się Torey Defalco, który występował będzie w lidze japońskiej. W czwartek z kolei klub ogłosił odejście Yacine Louatiego.

Francuski przyjmujący reprezentował Asseco Resovię w sezonie 2023/2024. Wystąpił w 34 ligowych spotkaniach, w których łącznie zdobył 337 punktów, w tym 34 blokiem i 51 zagrywką. Swoją karierę kontynuować będzie we Włoszech w klubie Allianz Milano.

- Dziękuję Yacinowi za wspólny sezon, za jego pracę, zaangażowanie i pełen profesjonalizm. Yacine dał się poznać nie tylko jako znakomity siatkarz, ale także człowiek, który daje ogromne wsparcie całej drużynie - zarówno na boisku jak i poza nim. Był dobrym duchem naszego zespołu. Mogę wypowiadać się o nim wyłącznie w samych superlatywach - powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii dla oficjalnej strony klubu.

Z Resovii odeszli także Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga czy Bartłomiej Mordyl. Do Rzeszowa trafią natomiast Gregor Ropret (Słowenia, rozgrywający) Bartosz Bednorz (przyjmujący), Dawid Woch, Patryk Niemiec i Cezary Sapiński.

Zobacz także: Ostatni sprawdzian polskich siatkarzy przed Ligą Narodów. Rywalem Ukraina Ciekawe starcie medalistek mistrzostw Europy. Sprawdź czwartkowy plan Ligi Narodów

ZOBACZ WIDEO: Polki rozpoczęły Ligę Narodów! Zobaczcie [b]

[/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty