Czwarty kontrakt w Norwidzie. To doświadczony środkowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski /  Na zdjęciu: Bartosz Schmidt, Damian Kogut, Rafał Sobański
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Bartosz Schmidt, Damian Kogut, Rafał Sobański
zdjęcie autora artykułu

Działacze Exact Systems Hemarpolu Częstochowa kontynuują budowę kadry na kolejny sezon w PlusLidze. Klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z środkowym Bartoszem Schmidtem.

Za Exact Systems Hemarpolem Częstochowa debiutancki sezon w PlusLidze, który zespół zakończył na piętnastym miejscu. Tym samym częstochowianie utrzymali się w elicie, co było głównym celem na pierwszy rok w siatkarskiej ekstraklasie. Teraz aspiracje są dużo wyższe.

Częstochowski klub poinformował już o trzech przedłużonych kontraktach. W klubie pozostali rozgrywający Tomasz Kowalski, atakujący Mateusz Borkowski i przyjmujący Damian Kogut. Kolejnym zawodnikiem, który będzie kontynuował karierę w Norwidzie jest środkowy Bartosz Schmidt.

Dla 33-latka sezon 2024/25 będzie trzecim, który spędzi grając w błękitno-granatowym trykocie. W Exact Systems Hemarpol Częstochowa rozegrał 49 meczów i zdobył łącznie 257 punktów. W minionych rozgrywkach "Szmitu" wystąpił w 23 ligowych spotkaniach, w których zdobył 94 punkty (71 atak, 21 blok, 2 zagrywka).

- Jestem bardzo zadowolony, że trzeci sezon będę reprezentować barwy częstochowskiego Norwida. Klub świetnie się rozwija ,także mam nadzieję, że w przyszłym sezonie sprawimy jeszcze więcej niespodzianek. Zapraszam wszystkich kibiców, nowy sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco - powiedział środkowy Norwida, Bartosz Schmidt.

Teraz kibice w Częstochowie powinni przygotować się na informacje dotyczące transferów z innych klubów. Wiadomo już, że trenerem będzie Igor Kolaković, któremu asystować będzie Leszek Hudziak.

Czytaj także: LN: debiutant na drodze polskich siatkarek Duże zmiany w klubie w PlusLigi. Odchodzi trener

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Źródło artykułu: WP SportoweFakty