"Lepsi być nie możemy". Śliwka nawiązał do polskich siatkarek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko
zdjęcie autora artykułu

- Dziewczyny wygrały tutaj komplet spotkań bez straty seta, więc lepsi być nie możemy, ale postaramy się, by odnieść zwycięstwo - powiedział Aleksander Śliwka w rozmowie z mediami kadry. We wtorek, 22 maja polscy siatkarze zainaugurują Ligę Narodów.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy turniej Ligi Narodów kobiet jest już przeszłością. Z tego powodu do akcji wkroczyli mężczyźni, bo za nimi już premierowe spotkania w VNL. Na swój inauguracyjny mecz w tych rozgrywkach muszą jeszcze poczekać siatkarze naszej kadry.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w Lidze Narodów spotkaniem z USA. Przed tym meczem media kadrowe przeprowadziły rozmowę z Aleksandrem Śliwką. Były już przyjmujący Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pełni bowiem rolę kapitana pod nieobecność Bartosza Kurka.

- Świetna pogoda, hotel bardzo komfortowy, dobre jedzenie, wygodne łóżka, czyli to czego tak naprawdę najbardziej potrzebujemy. Trenowaliśmy, hala też jest przyjemna - powiedział na temat pierwszych wrażeń z Antalyi, gdzie Biało-Czerwoni rozegrają pierwsze cztery mecze VNL.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki nadal niepokonane! Holandia rozbita

- Mamy nadzieję, że jeden trening wystarczy nam, by zaaklimatyzować się do obiektu, bo wygląda on naprawdę fajnie i nie przewiduję żadnych kłopotów. Po porannym rozruchu mamy czas na odpoczynek i regenerację przed meczem - dodał.

W odpowiedzi na kolejne pytanie Śliwka wypowiedział się o atmosferze, która panuje w przebywającej w Turcji kadrze. - Nastroje są bardzo dobre. Czujemy się dobrze, przepracowaliśmy ciężko ten niedługi okres przygotowań, także jesteśmy gotowi i bardziej nie będziemy na mecz z USA w Antalyi. Miejsce dla reprezentacji Polski szczęśliwe, bo dziewczyny wygrały tutaj komplet spotkań bez straty seta, więc lepsi być nie możemy, ale postaramy się, by odnieść zwycięstwo - podkreślił.

Polacy będą zdecydowanymi faworytami pierwszego spotkania w Lidze Narodów. Mimo że zmierzą się z Amerykanami, to ich skład znacząco różni się od tego najsilniejszego, który zobaczymy podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu.

- Będzie parę nowych twarzy, nie ma zawodników, którzy zostali powołani na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Mają wielu ciekawych siatkarzy grających w europejskich ligach, także nasz sztab szkoleniowy musiał rozpracować kadrę Stanów Zjednoczonych i mam nadzieję, że dobrze przygotowani taktycznie, gotowi fizycznie z uśmiechami powalczymy o zwycięstwo - podsumował 28-latek.

Spotkanie USA - Polska zaplanowano na wtorek, 22 maja. Początek o godzinie 19:00 naszego czasu. Transmisja telewizyjna na Polsacie Sport 1 i TV4.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty