Falstart. Amerykanie nadal nie wygrali seta w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Atakujący Thomas Jaeschke, blokujący Stephen Boyer i Nicolas Le Goff

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych po raz drugi w Lidze Narodów zostali pokonani 0:3. Tym razem USA nie poradziło sobie z Francją.

W tym artykule dowiesz się o:

Hitowy mecz był dla Francuzów trzecim w edycji Ligi Narodów. Za nimi było zwycięstwo 3:0 z Bułgarią, a także porażka 1:3 ze Słowenią. Z kolei Amerykanie powrócili na boisko w Antalyi po dniu przerwy. Mogli w nim zastanowić się nad przyczynami porażki 0:3 w poprzednim meczu z Polską. Gładka przegrana z Biało-Czerwonymi była falstartem dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

W tej dekadzie Amerykanie mieli za sobą cztery zwycięstwa w sześciu meczach przeciwko Francuzom. W połowie z tych spotkań doszło do tie-breaka po wyrównanej walce we wcześniejszych setach.

W piątek do żadnego zwrotu akcji w meczu już jednak nie doszło, a Francja rozprawiła się z Amerykanami w trzech partiach. Rywale starali się naciskać, ale w pierwszym secie skończyło się na zdobyciu przez nich 22 punktów, a pozostałe partie zakończyły się wynikiem 25:21. Francuzi byli skuteczniejsi w ataku, a do tego częściej blokowali przeciwników i punktowali po błędach rywali.

Przeciwnikiem Francji w ostatnim meczu turnieju w Antalyi będzie gospodarz Turcja. Z kolei Amerykanie poszukają pierwszego wygranego seta, a następnie punktów w konfrontacjach przeciwko Bułgarom oraz Turkom.

Francja - USA 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)