Holendrzy podsumowali mecz z Polską. "Nie mogli zaskoczyć lidera"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii
zdjęcie autora artykułu

Polacy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu w Lidze Narodów, pokonując 3:0 Holandię. Media z kraju naszego rywala podsumowali w mocnych słowach porażkę swojej drużyny. Nawiązano również do walki o igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Reprezentanci Polski w kolejnym meczu Ligi Narodów zmierzyli się z Holendrami. Zawodnicy Roberto Piazzy to bardzo groźny zespół, którego głównym ogniwem jest atakujący Nimir Abdel-Aziz. To mogło zapowiadać emocjonującą walkę. Przewidywania te okazały się słuszne, ale tylko w pierwszej partii. Obie drużyny stoczyły wyrównaną batalię w decydujących fragmentach, zakończoną zwycięstwem Polaków 30:28.

Dwie kolejne odsłony przyniosły już znacznie lepszą grę zawodników Nikoli Grbicia. Nasza reprezentacja w drugim secie dała co prawda rywalom nadzieję, jednak wygrała 25:23. Trzecia partia była już popisem mistrzów Europy, którzy zwyciężyli do 18, triumfując w całym meczu 3:0. Złoci medaliści poprzedniej edycji Ligi Narodów zanotowali tym samym trzecią wygraną.

Holendrzy musieli z kolei przełknąć gorycz drugiej porażki. Na otwarcie przegrali bowiem po emocjonującej walce 2:3 ze Słowenią, by później pokonać w pięciu setach Turcję. Kolejne przegrane spotkanie nie uszło uwadze krajowych mediów. "Holendrzy nie mogli zaskoczyć lidera światowego rankingu" - czytamy w tytule artykułu na portalu volleyball.nl.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

"Drużyna Holandii nie była w stanie popisać się przeciwko Polsce w swoim trzecim meczu VNL. W pierwszych dwóch setach Holandia długo pozostawała blisko lidera światowego rankingu, ale ostatecznie Polska nie oddała im żadnego seta" - dodano w dalszej części artykułu.

Portal telegraff.nl zwrócił z kolei uwagę na fakt, że porażka oddala Holendrów od wywalczenia przepustki na igrzyska w Paryżu. "Holandia znowu bezradna, porażka z Polską. Mecze w Lidze Narodów są ważne dla rankingu światowego. Oczekuje się, że kwalifikacja olimpijska będzie wymagała miejsca w pierwszej dziesiątce krajów świata. Holandia zajmuje obecnie trzynaste miejsce" - skwitowano.

"Siatkarze Holendrów nie byli w stanie sprawić niespodzianki supermocarstwu, Polsce, w swoim trzecim meczu w Lidze Narodów. Holendrzy utrudnili Polsce zadanie i w pierwszym secie odrobili straty z 14:20 do 19:20. Skapitulowali dopiero przy ósmej piłce setowej. W drugim secie Holandia ponownie wykazała się odpornością i z 14-20 wyszli na 22-23. Polska szybko przycisnęła i nie pozwoliła Holendrom wrócić do gry w trzecim secie" - podsumowano z kolei na portalu nos.nl.

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty