Powrót liderów! Oto skład Polski na II tydzień Ligi Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

We wtorek poznaliśmy nazwiska 14 zawodników, których Nikola Grbić zabierze ze sobą na drugi tydzień Ligi Narodów. W japońskiej Fukuoce do akcji wrócą między innymi mistrzowie Polki oraz kapitan Bartosz Kurek.

W tym artykule dowiesz się o:

Polscy siatkarze rywalizację w Lidze Narodów rozpoczęli od turnieju w tureckiej Antalyi. Zawodnicy Nikola Grbić na otwarcie pokonali w trzech setach reprezentację USA. Później przyszły zwycięstwa z Kanadą (3:1) i Holandią (3:0). W ostatnim pojedynku mistrzowie Europy musieli jednak uznać wyższość Słoweńców, którzy rozegrali solidne spotkanie i wygrali 3:0. Takie wyniki pozwalają Polakom zajmować 5. lokatę w tabeli rozgrywek.

W dniach 4-9 czerwca obrońców trofeum czeka rywalizacja w japońskiej Fukuoce. W drugim tygodniu LN przyjdzie im się zmierzyć z Bułgarią (4.06), Turcją (6.06), Japonią (7.06) oraz Brazylią (8.06). Polaków czekają więc dwa spotkania z wymagającymi rywalami.

Wiadomo już, w jakim składzie Polacy wyruszą na podbój parkietu w Japonii. We wtorek na profilu PZPS na portalu społecznościowym X pojawiły się nazwiska 14 wybrańców Grbicia. Nasz selekcjoner zdecydował się na spore roszady. Nie ma się co dziwić, bowiem LN jest w tym roku przetarciem przed najważniejszą imprezą sezonu, czyli igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

Grbić postawił na totalnie inne zestawienie, jeżeli chodzi o atakujących i przyjmujących. O sile polskiej ofensywy będą stanowić Bartosz Kurek i Łukasz Kaczmarek, a o odpowiednią dystrybucję piłek zadbają Marcin Janusz i Jan Firlej. Do gry w LN przystąpią również mistrzowie Polski i finaliści Ligi Mistrzów z Jastrzębskiego Węgla, czyli przyjmujący Tomasz Fornal, środkowy Norbert Huber oraz libero Jakub Popiwczak.

Szansę na rozegranie pierwszego spotkania w tych rozgrywkach otrzyma również środkowy Karol Kłos. Trener Grbić wymienił tym samym ponad połowę składu z Antalyi i w Fukuoce wprowadzi do gry ośmiu nowych zawodników.

Skład reprezentacji Polski na II tydzień Ligi Narodów:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Jan Firlej Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba Przyjmujący: Tomasz Fornal, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty