Dostali tyle co nic. Zobacz ranking FIVB po meczu Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Od początku jasne było, że reprezentacja Polski prawie wcale nie poprawi swojego dorobku w światowym rankingu FIVB, jeżeli pokona Bułgarię w Lidze Narodów. Po tym, jak Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:1, dopisano im aż... 0,01 pkt.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym tygodniu rywalizacji w Lidze Narodów reprezentacja Polski wygrała trzy spotkania. Udało jej się ograć USA, Kanadę oraz Holandię. W starciu ze Słowenią Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość rywali, nie zdobywając nawet seta.

Porażka ta była bolesna z uwagi na światowy ranking FIVB. Podsumowując cały pierwszy tydzień, to nasza reprezentacja zakończyła go ze stracą 6,03 pkt., przez co jej przewaga nad resztą nieco zmalała.

Na starcie zmagań w ramach drugiego tygodnia VNL nasza kadra zmierzyła się z reprezentacją Bułgarii. I od samego początku jasne było, że ewentualna porażka będzie bolesna z uwagi na ranking. Do stracenia mieliśmy naprawdę sporo punktów, natomiast triumf bez straty seta gwarantował nam... 0,79 pkt.

Tymczasem dość niespodziewanie podopieczni Nikoli Grbicia ulegli rywalom w premierowej odsłonie. Wówczas jasne stało się, że ewentualne zwycięstwo da nam tylko i wyłącznie... 0,01 pkt. I ostatecznie udało się minimalnie poprawić nasz dorobek z uwagi na zwycięstwo 3:1.

Najważniejsze jest jednak to, że Polacy odnieśli zwycięstwo i nie stracili punktów w rankingu. Ich przewaga nad drugą reprezentacją Włoch wynosi obecnie 53,27 pkt., jednak nasi rywale nie rozpoczęli jeszcze zmagań w kolejnym tygodniu Ligi Narodów.

Na zdjęciu: ranking FIVB

Źródło artykułu: WP SportoweFakty