Zobacz ranking FIVB po meczu z Chinami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała 0:3 z Chinkami na zakończenie kwalifikacji Ligi Narodów 2024. Przegrana Biało-Czerwonych sprawiła, że spadły z podium rankingu FIVB.

Reprezentacja Polski siatkarek rundę kwalifikacyjną Ligi Narodów kobiet zakończyła z bilansem 10 zwycięstw - 2 porażek. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały kolejno Włoszki, Francuzki, Holenderki, Japonki, Serbki, Koreanki, Niemki, USA, przegrały z Brazylią, triumfowały z Dominikaną i Tajlandią, a na koniec uległy Chinkom. Biało-Czerwone zakończyły zmagania z dorobkiem 30 punktów, co zapewniło im 3. miejsce w klasyfikacji.

Polskie siatkarki w ostatnim czasie zanotowały imponujący skok w rankingu FIVB. Nasze zawodniczki przed startem zmagań w Hongkongu były krok od pozycji wicelidera. Ostatecznie, po przegranej z Brazylijkami i Chinkami, spadły na czwarte miejsce. Palma pierwszeństwa przypadła w udziale Canarinhes, a na drugie miejsce wskoczyły znakomicie dysponowane Włoszki.

Pozycja w rankingu FIVB po zakończeniu rundy kwalifikacyjnej Ligi Narodów kobiet będzie miała kluczowe znaczenie przy podziale na koszyki przed losowaniem grup siatkarskiego turnieju igrzysk olimpijskich w Paryżu. Na rozstawienie, obok gospodyń - reprezentacji Francji, mogą liczyć Brazylijki i Włoszki, które zapewniły sobie bilety na turniej czterolecia jako jedna z czterech ekip najwyżej plasujących się w rankingu. Obok Azzure zaszczytu tego dostąpiły także Chinki, Japonki i Holenderki.

Ranking FIVB po zakończeniu kwalifikacji w Lidze Narodów Kobiet:

1. Brazylia - 399,59 pkt. 2. Włochy - 375,45 pkt. 3. Turcja - 374,27 pkt. 4. Polska - 361,80 pkt 5. USA - 358,11 pkt. 6. Chiny - 353,65 pkt. 7. Japonia - 322,62 pkt. 8. Holandia - 304,48 pkt. 9. Serbia - 287,93 pkt. 10. Kanada - 284,76 pkt. 11. Dominikana - 254,58 pkt. 12. Niemcy - 218,88 pkt.

Czytaj także: Polki na podium. Tabela końcowa kwalifikacji Ligi Narodów Kobiet

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki wracają do gry. Biało-Czerwone dotarły do Hongkongu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty