Kolejny transfer Norwida. Nowy libero w Częstochowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski /  Na zdjęciu: Jake Hanes, Kamil Kwasowski, Mateusz Masłowski
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Jake Hanes, Kamil Kwasowski, Mateusz Masłowski
zdjęcie autora artykułu

Exact Systems Hemarpol Częstochowa pozyskał kolejnego zawodnika. Kontrakt z klubem podpisał Mateusz Masłowski, który ostatnio grał dla Cuprum Lubin.

W minionym sezonie Exact Systems Hemarpol Częstochowa zrealizował cel, jakim było utrzymanie w PlusLidze. Zespół zajął piętnaste miejsce. Teraz działacze w spokoju kompletują kadrę na nowy sezon. Wiadomo już, że do sporych zmian dojdzie na pozycji libero.

Kontrakt z częstochowskim klubem podpisał bowiem Mateusz Masłowski. To siatkarz, który ma na swoim koncie wiele medali w rozgrywkach młodzieżowych. Jest dwukrotnym mistrzem śŚwiata (U-19 oraz U-21), a także dwa razy sięgał po młodzieżowe mistrzostwo Europy (do lat 18 i do lat 20).

Ostatni sezon Masłowski spędził w zespole Cuprum Lubin, w którym zagrał 20 meczów. Wcześniej występował również w Czarnych Radom oraz Asseco Resovii Reszów. W sumie rozegrał już 9 sezonów w PlusLidze.

- Myślę, że w Częstochowie tworzy się na nowo coś naprawdę fajnego. Mamy ciekawy zespół i bardzo się cieszę, że będę mógł być jego częścią. Dołożymy wszelkich starań żeby wszyscy nasi kibice i ludzie związani z klubem mieli dużo radości i emocji związanych z naszymi występami w nadchodzącym sezonie. Nie mogę się już doczekać naszego pierwszego meczu w naszej pięknej hali z waszą obecnością i dopingiem. Do zobaczenia - powiedział po podpisaniu kontraktu Mateusz Masłowski.

Masłowski jest jedenastym zawodnikiem, który w sezonie 2024/25 zagra w zespole z Częstochowy. Wcześniej podpisano umowy z rozgrywającymi Quinnem Isaacsonem i Tomaszem Kowalskim, przyjmującymi Bartłomiejem Lipińskim, Damianem Kogutem i Miladem Ebadipourem, środkowymi Bartoszem Schmidtem, Danielem Popielą i Sebastianem Adamczykiem oraz atakującymi Patrikiem Indrą i Mateuszem Borkowskim. Trenerem będzie Cezar Douglas Silva.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Złapał nas duży kryzys". Polki bez szans w starciu z Chinkami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty