Tyle Polki zarobiły za brąz LNK. Śmieszne pieniądze na tle piłkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB
Materiały prasowe / FIVB
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski siatkarek po raz drugi z rzędu stanęła na podium Ligi Narodów Kobiet. Biało-Czerwone tak jak przed rokiem wywalczyły brązowe medale. Zobacz, ile za swój sukces zarobiły podopieczne Stefano Lavariniego.

W tym artykule dowiesz się o:

Światowa Federacja Siatkówki na początku kwietnia ujawniła wysokość nagród, na jakie mogą liczyć uczestniczki zmagań w Lidze Narodów Kobiet. Wysokość gratyfikacji za zwycięstwo w meczu fazy interkontynentalnej ustalono na poziomie 9500 dolarów. Przegranym przysługiwała połowa tej kwoty tj. 4250 dolarów.

Zwyciężczynie turnieju finałowego zainkasowały 1 milion dolarów, srebrne medalistki - 500 tysięcy, brązowe medalistki - 300 tysięcy, a ostatnie z półfinalistek i czwarty zespół tegorocznej edycji skasował 180 tysięcy.

Przegrane w ćwierćfinale Ligi Narodów 2024 otrzymały odpowiednio: piąta drużyna w klasyfikacji końcowej - 130 tysięcy dolarów, szósta - 85 tysięcy, siódma - 65 tysięcy, a ósma - 40 tysięcy. Najlepsza zawodniczka turnieju finałowego mogła liczyć na 30 tysięcy (MVP), a najlepsze zawodniczki na poszczególnych pozycjach otrzymały po 10 tysięcy.

W trakcie fazy interkontynentalnej rozegranych zostało po 96 spotkań, co oznacza, że już na tym etapie zmagań Światowa Federacja Siatkówki przeznaczyła na nagrody około 1 milion 320 tysięcy dolarów.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Złapał nas duży kryzys". Polki bez szans w starciu z Chinkami

Polki w fazie zasadniczej wygrały 10 meczów i zaliczyły dwie porażki, co dało im łącznie 103,5 tysiąca dolarów, czyli prawie 448 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć premię za 3. miejsce czyli 300 tysięcy dolarów. W sumie nasze zawodniczki za swój występ zainkasowały więc blisko 403,5 tysiąca dolarów tj. blisko 1 milion 750 tysięcy złotych.

Dla porównania, reprezentacja Polski w piłce nożnej już za sam udział na Euro 2024 zgarnęła 9,25 miliona euro, czyli prawie 40 milionów złotych. Dodatkowo UEFA nagradza punkty zdobywane w tej fazie - 1 milion euro za zwycięstwo i 0,5 miliona za remis. Oznacza to, że reprezentacja, która wygra wszystkie trzy mecze grupowe, może zarobić dla swojego związku piłkarskiego ponad 53 miliony złotych.

Czytaj także: Niesamowity wyczyn Polek i Lavariniego. Pierwszy raz od kilkudziesięciu lat!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty