Siedemnastu w grze o igrzyska olimpijskie! Znamy kadrę Polaków na finały LN

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
zdjęcie autora artykułu

Nikola Grbić wybrał nazwiska siedemnastu siatkarzy, którzy znaleźli się w zespole na turniej finałowy Ligi Narodów w Łodzi. Z tego grona Serb wybierze kadrę, która powalczy o medal igrzysk olimpijskich w Paryżu.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski siatkarzy zajęła drugą pozycję po rundzie zasadniczej Ligi Narodów, pewnie awansując do turnieju finałowego. Nasi siatkarze wywalczyli największą liczbę punktów, jednak ostatecznie palma pierwszeństwa przypadła Słoweńcom, którzy odnieśli większą liczbę zwycięstw.

Nikola Grbić przed ostatnim turniejem fazy zasadniczej Ligi Narodów zapowiadał, że po wizycie w Lublanie zdecyduje o wyborze dwunastki i rezerwowego na turniej igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polacy na tym turnieju zaprezentowali się jednak znakomicie, w związku z czym Serb zmuszony był zmienić plany.

- To będzie dla mnie bardzo trudna decyzja. Ja to wiem, jestem w bardzo trudnej roli. Każdy zawodnik, który jest z nami w siedemnastce, może być z nami w Paryżu i nie zmieni naszego poziomu grania. Każdy gra bardzo dobrze. Nie mogę powiedzieć: o, ten nie gra na swoim poziomie, nie trenuje dobrze. Oni robią wszystko, o co ich proszę. Jestem zadowolony. Będzie bardzo trudno podjąć decyzję, zrobimy to na koniec turnieju w Łodzi - powiedział Grbić w rozmowie z mediami po wygranym 3:0 meczu z Kubańczykami.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Złapał nas duży kryzys". Polki bez szans w starciu z Chinkami

Przed startem Final Eight Ligi Narodów selekcjoner Biało-Czerwonych podał nazwiska siedemnastu siatkarzy, którzy przed własną publicznością mają powalczyć o medal prestiżowych rozgrywek. Bez wątpienia z tego grona Serb wybierze dwunastkę, która będzie miała za zadanie wywalczyć pierwszy olimpijski medal od czasu igrzysk w Montrealu.

Skład reprezentacji Polski na turniej finałowy Ligi Narodów:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz;

Przyjmujący: Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal;

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź;

Środkowi: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Norbert Huber;

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy zostanie rozegrany w Łodzi w dniach 23-27 czerwca.

Czytaj także: Znamy podział na koszyki przed losowaniem grup IO. Polacy rozstawieni

Źródło artykułu: WP SportoweFakty