Trener Resovii poprowadzi reprezentację na IO. Właśnie ogłosił kadrę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Tuomas Sammelvuo
Materiały prasowe / FIVB / Tuomas Sammelvuo
zdjęcie autora artykułu

Tuomas Sammelvuo pełni rolę szkoleniowca Asseco Resovii Rzeszów, a także jest selekcjonerem reprezentacji Kanady. Fin odkrył już karty i ogłosił zawodników, którzy powalczą o olimpijski medal.

Zeszłoroczny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu sprawił, że część drużyn w tym sezonie reprezentacyjnym nie musiała się obawiać o miejsce na największej imprezie tego roku. Do tego grona należał zespół Kanady.

Podopieczni Tuomasa Sammelvuo, byłego szkoleniowca Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, pełniącego obecnie funkcję trenera Asseco Resovii Rzeszów, rywalizowali razem z reprezentacją Polską i uplasowali się tuż za naszą kadrą. To zapewniło drużynie spory spokój przed m.in. tegoroczną Ligą Narodów.

Na początku tego tygodnia fiński selekcjoner zaprezentował kadrę, która uda się do Paryża. W jego kadrze znalazły się polskie akcenty, bowiem nasze korzenie posiada Arthur Szwarc, natomiast Fynnian McCarthy to nowy zawodnik występującego w PlusLidze Bogdanki LUK-u Lublin.

Jeżeli chodzi o ilość zawodników na każdej pozycji, to Sammelvuo postąpił jak Serb Nikola Grbić. W zestawieniu możemy zauważyć czterech przyjmujących, trzech środkowych, dwóch rozgrywających i atakujących, a także jeden libero. Jedyną różnicę mamy w przypadku siatkarza rezerwowego, bowiem Fin zdecydował się na kolejnego gracze do przyjęcia.

Przypomnijmy, że tegoroczne igrzyska olimpijskie wystartują 26 lipca. Rywalem Finów w grupie A będą Francuzi, Słoweńcy oraz Serbowie.

Kadra reprezentacji Kanady na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu:

Rozgrywający: Luke Herr, Brett Walsh; Atakujący: Arthur Szwarc, Xander Ketrzynski; Przyjmujący: Stephen Maar, Eric Leoppky, Brodie Hofer, Nicholas Hoag; Środkowi: Danny Demyanenko, Lucas Van Berkel, Fynnian McCarthy; Libero: Justin Lui; Rezerwowy: Ryley Barnes.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie Rajskie wakacje reprezentanta Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty