Znakomity występ Polek. Powalczą o medal mistrzostw Europy

Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski U-20 kobiet

Dobiegła końca faza grupowa mistrzostw Europy siatkarek U-20. Awans do półfinału wywalczyła reprezentacja Polski, która przegrała tylko jedno spotkanie i zajęła 2. miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

W cieniu igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu rozpoczęły się zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy siatkarek U-20. Do rywalizacji o medale tej imprezy przystąpiła między innymi reprezentacja Polski kobiet.

Biało-Czerwone rozpoczęły zmagania od spotkania z reprezentacją Finlandii. Jedyny problem pojawił się w trzecim secie, który padł łupem rywalek. W pozostałych partiach triumfowały Polki, które zgarnęły komplet punktów.

W kolejnym meczu nasze siatkarki ograły bez straty seta Serbki. Trudne warunki Biało-Czerwonym postawiły Ukrainki, które nie dość, że ugrały jedną partię, to w dwóch mocno zagroziły przeciwniczkom. Ostatecznie jednak to Polki były górą (3:1).

Następnie polskie zawodniczki bez straty seta odprawiły Czeszki. Natomiast w rywalizacji z Portugalkami to rywalki triumfowały w premierowej odsłonie, lecz w kolejnych partiach lepsze okazały się Biało-Czerwone.

Po pięciu z rzędu zwycięstwach Polki musiały uznać wyższość rywalek. W starciu z Włoszkami to nasze przeciwniczki były faworytkami, co miało przełożenie na parkiecie. Jednak przy stanie 2:0 Biało-Czerwone były w stanie doprowadzić do tie-breaka, w którym ostatecznie uległy 9:15.

Na zakończenie fazy grupowej nasze siatkarki rozbiły Irlandki. Nie dość, że zakończyły spotkanie w trzech setach, to straciły łącznie zaledwie... 32 punkty. Już wcześniej jasne jednak było, że awansują do półfinału.

Z uwagi na drugie miejsce w grupie Polki o awans do finału powalczą z reprezentacją Turcji, która wygrała komplet spotkań. Natomiast rywalem Włoszek będą siatkarki z Belgii.