ZAKSA była bezlitosna w końcówkach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
PAP / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA z drugim zwycięstwem w tym sezonie. W meczu 5. kolejki Trefl Gdańsk gościł u siebie ekipę z Kędzierzyna-Koźla, ale nie miał za wiele do powiedzenia, ponieważ przegrał w trzech setach.

Mimo że w sobotę (5 października) ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przystąpiła do meczu piątej kolejki, to do tej pory miała za sobą tylko dwa spotkania. Po nieudanej inauguracji sezonu udało im się zwyciężyć i ostatecznie wydawali się mieć większe szanse na końcowy triumf w Gdańsku. Zwłaszcza, że dla Trefla była to inauguracja rozgrywek na własnym obiekcie. Wcześniej klub z Trójmiasta wygrał raz, a trzykrotnie musiał uznać wyższość rywala po tie-breaku.

Początek spotkania co prawda należał do gospodarzy (8:5), to w połowie seta inicjatywę przejęli rywale. ZAKSA wypracowała jednak tylko dwupunktową przewagę (13:11), która utrzymała się krótko. Jednak remis 20:20 zwiastował emocje w końcówce.

Mimo że goście prowadzili 23:22, to piłkę setową zapewnił sobie Trefl (24:23). Ostatecznie jednak doszło do gry na przewagi, podczas której lepiej poradziła sobie ZAKSA. Klub z Kędzierzyn-Koźla triumfował bowiem 28:26).

Drugi set również lepiej rozpoczęli gospodarze (4:1), ale na odpowiedz rywali nie trzeba było czekać długo, bo ZAKSA od razu zdobyła pięć punktów z rzędu. Tymczasem w połowie partii gdańszczanie ponownie byli w stanie odskoczyć (13:10).

Od tego momentu ZAKSA zdobyła cztery punkty z rzędu i zrobiło się 14:13. Po kolejnej takiej serii przewaga przyjezdnych powiększyła się (18:14). Gospodarze jednak szybko złapali kontakt, doprowadzili do remisu (19:19) i końcówka ponownie zapowiadała się bardzo ciekawie. Wówczas kędzierzynianie odskoczyli na 22:19 i dystans ten udało im się utrzymać do końca.

Trzecia odsłona tego starcia tym razem od początku była wyrównana. Dopiero w połowie seta ZAKSA odskoczyła Treflowi na trzy punkty (11:8). Wówczas gospodarze ruszyli w pogoń za rywalami i po czasie udało im się dopiąć swego (17:17).

Mimo że w końcowy fragment z lepszym wynikiem wchodzili przyjezdni (20:18), to szybko odpowiedzieli rywale (21:21). Trefl wyszedł nawet na prowadzenie 23:22, ale to kędzierzynianie stanęli przed szansą zakończenia meczu. ZAKSA po raz kolejny znakomicie spisała się w końcówce i zamknęła spotkanie.