Kolejka, rozpoczynająca sezon w Tauron Lidze, trwała od czwartku do wtorku. Na zakończenie serii gier był jej hit - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała podejmował KS DevelopRes Rzeszów. W poprzednim sezonie rzeszowianki spełniły marzenie o zdobyciu mistrzostwa Polski, a BKS zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.
Developres grał o ósme z rzędu, ligowo-pucharowe zwycięstwo z Góralkami. Ostatnia porażka Rysic z bielszczankami była ponad półtora roku temu.
I Developres rozpoczął kolejny mecz mocnym uderzeniem. Pierwsza próba oddalenia się została jeszcze udaremniona przez BKS, ale gospodynie absolutnie nie odebrały mistrzyniom Polski zapału. Od wyniku 16:15 Developres prowadził już nieustannie do zakończenia seta akcją na 25:21. Maksymalna zaliczka faworytek wynosiła pięć punktów.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co oni zrobili! Niesamowity gol w ósmej sekundzie
Historia drugiego seta była jeszcze mniej wartka niż pierwszego. Tym razem drużyna z Rzeszowa wygrała 25:19. Rysice zdobyły punkt na 2:1 i nie oddały już prowadzenia do końca partii. Najwyższa zaliczka wynosiła siedem punktów. Dobrze radziły sobie siatkarki, które dołączyły przed sezonem do Developresu. Najlepszymi punktującymi były atakująca Taylor Bannister oraz środkowa Swietłana Dorsman.
Czym byłaby kolejka Tauron Ligi bez syndromu trzeciego seta? Dopadł rzeszowianki, a BKS dał trochę przyjemności swoim kibicom. Po odrobieniu strat i wyrównaniu na 15:15 wydawało się, że Developres opanował sytuację, ale końcowo przegrał 19:25. Za krótkie odrodzenie bielszczanek były odpowiedzialne Kertu Laak i Martyna Borowczak.
Na tym ożywienie bielszczanek zakończyło się, a Developres, z Dominiką Pierzchałą w szóstce, zdominował czwartego, ostatniego seta. Zakończył się on wynikiem 25:18.
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - KS DevelopRes Rzeszów 1:3 (21:25, 19:25, 25:19, 18:25)
BKS: Szewczyk, Borowczak, Bozoki-Szedmak, Gryka, Abramajtys, Laak, Adamek (libero) oraz Orzyłowska, Kecman, Nowakowska, Podlaska, Michalewicz
DevelopRes: Wenerska, Piasecka, Jasper, Heyrman, Dorsman, Bannister, Szczygłowska (libero) oraz Pierzchała, Chmielewska, Sieradzka, Kubas
MVP: Taylor Bannister (DevelopRes)
Tabela Tauron Ligi: