Serie A2: Ciężki, ale wygrany tie-break Padovy

Pallavolo Padova nie miała łatwego zadania w meczu 8. kolejki rundy rewanżowej Serie A2. Na swoim boisku podjęła bowiem zeszłotygodniowego sąsiada z tabeli, Edilesse Cavriago. Dzięki szczęśliwej wygranej po tie-breaku zespół Michała Kubiaka wskoczył na 8. lokatę. Niemniej w tej części tabeli robi się coraz ciaśniej i kolejne miejsca zaczynają dzielić od siebie właściwie niuanse.

Anna Dmochowska

Po ponad miesiącu spotkań rozgrywanych na obcym terenie, Pallavolo Padova powróciła w końcu do własnej hali. Comeback okazał się udany, aczkolwiek bardzo emocjonujący. Szala zwycięstwa w całym meczu, jak prawie w każdym secie, przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Jeśli któryś zespół uzyskiwał przewagę, nie była ona bardzo wyraźna. Dopiero w tie-braku podopieczni Paolo Montagnaniego zdecydowali się na mocniejsze uderzenie, wychodząc trzypunktowe prowadzenie (5:2, 10:7). Jednak rywale obudzili się i po chwili to oni prowadzili 12:11. Zacietą końcówkę szczęśliwie na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Padwy. Duża w tym zasługa świetnie spisujących się i uzupełniających przez całe spotkanie De Marchiego, Barcali i Koshikawy.

Polski przyjmujący, Michał Kubiak, w niedzielnym pojedynku pojawił się na zmiany w pierwszym oraz trzech ostatnich setach. Nie zapisał jednak na swoim koncie żadnego punktu.

Wyniki 8. kolejki rundy rewanżowej:
Canadiens Mantova - Bassano Volley 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
Quasar Massa Versilia - Nava Gioia del Colle 2:3 (27:25, 23:25, 25:22, 29:31, 12:15)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Katay Geotec Isernia 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:22)
M. Roma Volley - Zinella Bologna 3:2 (16:25, 33:35, 25:23, 25:14, 17:15)
Samgas Crema - Marcegaglia Ravenna 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)
BCC-NEP Castellana Grotte - Città di Castello Pallavolo 3:2 (26:24, 22:25, 28:26, 23:25, 15:8)
Pallavolo Padova - Edilesse Cavriago 3:2 (23:25, 25:19, 23:25, 25:21, 18:16)
Pauzuje: Codyeco S.Croce