Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ligue B: Martigues punktuje, ALCM przegrywa

Na czele Ligue B utrzymuje się Nantes Reze przed Chaumont, przy czym o miejscu decyduje lepszy bilans spotkań wygranych - jedno więcej na swoim koncie ma ekipa lidera. Obydwie drużyny wypracowały sobie znaczną, bo siedmiopunktową przewagę nad trzecim Saint-Brieuc. Ale jeszcze wiele może się wydarzyć, gdyż do końca fazy zasadniczej pozostało 8 kolejek.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła drużyna Michała Kamińskiego i Jakuba Łomacza - Martigues. Dzięki temu z dorobkiem 30 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli, z dziewięcioma oczkami straty do Saint-Brieuc. Jednocześnie wyraźnie widać po wynikach, że Martigues kryzys ma już za sobą.

Ostatnie spotkanie było pewnego rodzaju spacerkiem, gdyż przeciwnikiem była ostatnia drużyna ligi - Saint-Nazaire. Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia - w poszczególnych partiach zdobywali odpowiednio 19, 14 i 22 punkty. W drużynie Martigues najlepiej spisywali się Polacy. Michał Kamiński zdobył 18 punktów, ale przy bardzo niskiej skuteczności, bo zaledwie 25 proc. Skuteczniejszy był Jakub Łomacz (56 proc.), który wsparł swoją drużynę 11 oczkami. W następnej kolejce zespół zmierzy się z podparyskim Asnieres.

Podczas minionego weekendu na parkietach Ligue B widzieliśmy tylko dwóch Polaków, gdyż Krzysztof Kocik nie zasilił tym razem szeregów ALCM. Jego drużyna uległa liderowi - Nantes Reze - 0:3. W bieżącym roku nie wiedzie się zespołowi z Maromme. Na osiem spotkań wygrał zaledwie jedno, w dwóch był blisko zwycięstwa w tie-breaku. Stąd też dopiero jedenasta lokata w tabeli. Szansą na zdobycie cennych punktów może okazać się najbliższe spotkanie z niżej notowaną drużyną Harnes.

Wyniki 18. kolejki Ligue B:

Harnes - Saint-Brieuc 1:3
Lyon - Asnieres 3:1
Martigues - Saint-Nazaire 3:0
Brive - Dunkerque 1:3
Chaumont - Cambrai 3:1
Nantes Reze - ALCM 3:0
Nancy - Orange 1:3

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / lnv.fr

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×