Serie A2: Kolejny wygrany tie-break zespołu Kubiaka

Po wymęczonym zwycięstwie nad Edilesse Cavriago na własnym parkiecie, w kolejnym spotkaniu Pallavolo Padovie przyszło powalczyć o cenne punkty w Bassano. Tamtejszy zespół równie mocno potrzebuje oczek do klasyfikacji, a więc i spotkanie nie zapowiadało się jako łatwiejsze. Choć rywal był mniej wymagający niż ten sprzed tygodnia, to niedzielny mecz również zakończył się tie-breakiem.

Anna Dmochowska

Pierwsza partia od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy z Bassano. W szeregach Pallavolo Padovy w przyjęciu wyjątkowo nie spisywał się Yu Koshikawa, którego przy stanie 20:12 zmienił Michał Kubiak - Polak pozostał na boisku już do końca spotkania. Tego seta nie udało się wybronić, ale kolejne dwa padły łupem siatkarzy z Padwy. O ile w drugiej odsłonie dali się dogonić w końcówce, prowadząc wyraźnie od początku, to w trzeciej partii (choć również pozwolili rywalom zniwelować przewagę) nie popełnili tego błędu. Jednakże w czwartego seta lepiej weszli gospodarze, grając uważniej i skuteczniej blokując. Tym sposobem wypracowali sobie przewagę, wygrali tę partię i doprowadzili do tie-breaka. Ten był początkowo wyrównany, ale szybko na prowadzenie wysunęła się Pallavolo Padova i ostatecznie zwyciężyła, głównie dzięki dobrej postawie Juana Carlosa Barcali w końcówce (jak zresztą i w całym spotkaniu - zdobył bowiem 19 pkt). Najskuteczniejszym w zepole Paolo Mantagnaniego był zaś Francesco De Marchi (21 pkt).

Michał Kubiak zdobył w tym spotkaniu 8 punktów, atakując ze skutecznością 38 proc. Jego przyjęcie wyniosło odpowiednio 48 proc. (pozytywne) i 28 proc. (perfekcyjne).

Wyniki 9. kolejki rundy rewanżowej:
Edilesse Cavriago - Codyeco S.Croce 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 17:25, 15:12)
Bassano Volley - Pallavolo Padova 2:3 (25:18, 25:27, 22:25, 25:20, 12:15)
Nava Gioia del Colle - Samgas Crema 2:3 (17:25, 25:21, 25:22, 15:25, 12:15)
Katay Geotec Isernia - Quasar Massa Versilia 3:0 (25:22, 25:19, 25:15)
Zinella Bologna - Canadiens Mantova 3:1 (25:20, 25:15, 21:25, 31:29)
Marcegaglia Ravenna - BCC-NEP Castellana Grotte 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 17:25, 15:12)
Città di Castello Pallavolo - Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:20)
Pauzuje: M. Roma Volley