Ljubo Travica przed meczem z Trentino

Zawodników Asseco Resovii Rzeszów czeka bardzo ciężka przeprawa w meczu z Trentino. Aby awansować muszą wygrać 3:0, a następnie udowodnić swoją wyższość w złotym secie.

Marek Grzebyk

Szanse Resovii na awans nie są zbyt wielkie, jednak najgorszą rzeczą, jaką mogą zrobić zawodnicy z Rzeszowa to poddanie się i utrata wiary w zwycięstwo. - Na pewno to będzie trudny mecz. Musimy wierzyć, że możemy wygrać. Trentino jako drużyna zbytnio się nie wyróżnia, ale poziom wyszkolenia technicznego poszczególnych zawodników jest bardzo wysoki. To z pewnością będzie bardzo trudny mecz, jednak wygrana seta może nie przyjść Włochom aż tak łatwo - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Ljubo Travica

W poprzednim spotkaniu rzeszowianie ulegli Włochom 3:0, i tylko w pierwszym secie nawiązali walkę z klubowymi Mistrzami Świata. - Pierwszego seta graliśmy bardzo dobrze a później sam głowiłem się nad tym, dlaczego nagle przestaliśmy grać, i wypełniać założenia taktyczne. Włosi również nie pozwolili nam rozwinąć skrzydeł. Jeżeli grając z nimi ma się stratę chociażby dwóch, trzech punktów to jest to bardzo duży problem. Niewiele drużyn potrafi wygrać na parkiecie w Trydencie. Indywidualnie zawodnicy Trentino są o wiele lepsi i o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Każdy będzie miał możliwość zobaczenia tego meczu i dopiero po nim będziemy mogli w pełni się wypowiadać - dodał szkoleniowiec.

Rzeszowianie w ostatnio rozegranej kolejce PlusLigi odnieśli cenne zwycięstwo nad akademikami z Olsztyna. W kontekście meczu z Trentino najbardziej niepokoił styl, w jakim podopieczni trenera Travicy wygrali to spotkanie. - Żadna drużyna nie jest w stanie grać doskonale przez cały sezon. To, co odróżnia najlepsze zespoły to zwycięstwa pomimo kiepskiej gry. Po prostu nie można być w świetnej formie przez cały czas. Najważniejsze są zwycięstwa. Zaczynamy przygotowywać się do play-off i będzie bardzo trudno wygrywać każdy mecz w świetnym stylu. Jednak jutrzejsze spotkanie to zupełnie inna sprawa. Z pewnością Włosi są najlepszą drużyną na świecie, co pokazali już wiele razy i z pewnością nadal chcą to udowadniać. Również w PlusLidze mamy duże szanse na pierwsze miejsce jednak Skra ma więcej zawodników, którzy są w stanie grać na wysokim poziomie niż Trentino i to może przesądzić o zwycięstwie - zakończył.