Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zbigniew Krzyżanowski: Wszystkie drużyny są w naszym zasięgu

Odważnie wypowiada się o formie swojej drużyny przed turniejem kwalifikacyjnym do ME trener reprezentacji juniorek Zbigniew Krzyżanowski. - Wszystkie drużyny są w naszym zasięgu - mówi szkoleniowiec. - Z każdym zespołem podejmiemy walkę i będzie nas trudno pokonać - dodaje. Kadra narodowa juniorek przebywa obecnie w Krośnie, gdzie będzie trenować przez tydzień i tam też spędzi Święta Wielkanocne.
Paweł Sala
Paweł Sala

Jako ostatnia do zespołu dołączyła Natalia Kurnikowska, która w barwach Gedanii Żukowo grała w Mielcu w barażu o miejsca 9-10 w PlusLidze Kobiet. Od 29 do 31 marca ekipa trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego rozgrywała sparingowe mecze z zespołem Belgii, mistrzyniami świata kadetek.

- Trzy spotkania były bardzo ważne, merytorycznie dały nam dużą wartość. Zawodniczki poczuły, że tworzą zespół. Zwycięskie partie i te przegrane po walce dodały dużo wiary w swoje umiejętności. Jest ona obecnie dużo większa niż jeszcze miesiąc temu - powiedział Zbigniew Krzyżanowski na łamach oficjalnej strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Nie mówimy, że wygramy turniej eliminacyjny, ale twierdzimy, że z każdym zespołem podejmiemy walkę i będzie nas trudno pokonać. W mojej opinii najsilniejszymi drużynami będą Czechy i Węgry. Młodzieżowa siatkówka w Czechach mocno rozwija się. Jest tam sporo utalentowanej i już dużo potrafiącej młodzieży. Gra Węgierek oparta jest na bardzo dobrej rozgrywającej. Niezależnie od tego wszystkie drużyny są w naszym zasięgu - dodał trener.

Turniej w Krośnie rozegrany zostanie od 7 do 11 kwietnia. Rywalkami Polek będą zespoły Austrii, Czech, Izraela, Litwy i Węgier. Reprezentacja Polski swoje mecze będzie rozgrywać o godz. 20.00.

Reprezentacja Polski na eliminacje mistrzostw Europy juniorek:

rozgrywające: Ewelina Polak, Gabriela Jasińska

atakujące: Zuzanna Czyżnielewska, Laura Tomsia, Justyna Sosnowska, Dominika Nowakowska, Iga Chojnacka

przyjmujące: Natalia Kurnikowska, Ewa Śliwińska, Justyna Pawlak, Koleta Łyszkiewicz

libero: Dorota Medyńska

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×