Serie A2: Michał Kubiak nie powalczy o awans do Serie A1

Pallavolo Padova była blisko przedłużenia rywalizacji z BCC-NEP Castellana Grotte - prowadziła już 2:0 w setach. Zespół Michała Kubiaka przegrał jednak kolejne trzy partie i tym samym pożegnał się z półfinałami i walką o awans do Serie A1.

Anna Dmochowska

Pallavolo Padova bardzo udanie rozpoczęła drugi mecz ćwierćfinałowy. Na swoim parkiecie dominowała od początku do końca pierwszej partii (5:1, 8:3, 16:8) nad rywalem, który kilka dni temu dość łatwo wygrał pierwsze spotkanie 3:0. Początek kolejnego seta nie był już tak prosty, ponieważ Castellana prowadziła wyrównaną grę. Jednak błąd w polu serwisowym gości, a następnie as De Marchiego wyprowadziły Padovę na prowadzenie (14:11). Podopieczni Paolo Motanganiego nie tylko nie oddali przewagi do końca tej partii, ale skutecznie ją zwiększali. BCC-NEP Castellana Grotte nie dała jednak za wygraną i wykorzystując błędy gospodarzy triumfowała w trzeciej odsłonie. A w kolejnej skopiowała wynik z ekipy z Padwy z pierwszego seta, wychodząc na zdecydowane prowadzenie już na początku seta (8:3, 21:16). Ostrożniejsza gra w tie-breaku dała ostateczne zwycięstwo gościom, dla których była to druga wygrana nad Pallavolo Podovą. Premiująca awansem do półfinału.

Michał Kubiak w tym pojedynku pojawił się tylko na zmiany w dwóch ostatnich partiach. Zapisał na swoim koncie jeden punkt zdobyty atakiem (33 proc. skuteczności). Przyjął dwie zagrywki, nie popełniając przy tym błędu.

Poza BCC-NEP Castellana Grotte awans wywalczyły Samgas Crema i Zinella Bologna. Ostatniego półfinalistę w niedzielę 25 kwietnia wyłoni trzeci mecz pary Codyeco S.Croce - M. Roma Volley, w której po wygranej zespołu z Rzymu stan rywalizacji do dwóch zwycięstw został wyrównany.

Wyniki drugich spotkań półfinałowych:
Pallavolo Padova - BCC-NEP Castellana Grotte 2:3 (25:19, 25:17, 22:25, 19:25, 12:15)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Samgas Crema 1:3 (22:25, 25:23, 15:25, 15:25)
Marcegaglia Ravenna - Zinella Bologna 1:3 (23:25, 19:25, 25:19, 23:25)
Codyeco S.Croce - M. Roma Volley 3:2 (25:20, 25:23, 18:25, 21:25, 19:17)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.