Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dramatyczna sytuacja Budowlanych Toruń!

Zespół Budowlanych Toruń w minionym sezonie zajął szóste miejsce w rozgrywkach pierwszoligowych. Ten wynik, mimo że uznany za spory sukces, nie wzbudził zainteresowania lokalnych sponsorów. Dla zespołu borykającego się od dłuższego czasu z ogromnymi problemami natury finansowej to nie lada kłopot. Działacze klubu z grodu Kopernika załamują ręce i obawiają się realizacji czarnego scenariusza. Drużyna Budowlanych Toruń może bowiem na długi czas zniknąć z siatkarskiej mapy Polski!
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Decyzja w sprawie wycofania zespołu z rozgrywek pierwszoligowych już praktycznie zapadła. Oficjalna informacja miała zostać podana już kilka dni temu, bowiem działacze z Torunia zapowiadali, że będzie ona znana najpóźniej do 24 czerwca. Tymczasem nadal nie ma jasnej deklaracji, jakie będą dalsze losy ekipy prowadzonej przez Mariusza Soję. Jak informuje prezes klubu Jarosław Hausman na łamach Nowości, cały czas trwają rozmowy na temat dalszego funkcjonowania sekcji siatkarskiej. - Nadal prowadzone są rozmowy, jednak z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że pierwszej ligi w Toruniu nie będzie.

Powodem podjęcia decyzji o wycofaniu drużyny z rozgrywek są finanse. Klub od dłuższego czasu borykał się z brakami w kasie, która nierzadko zasilana była już w trakcie trwania ligowych rozgrywek. W zakończonym niedawno sezonie istniało nawet realne zagrożenie, że Budowlanki nie dokończą rywalizacji. Ostatecznie udało się przetrwać, jednak po raz kolejny działacze nie zamierzają ryzykować. - Minimalny budżet, jakiego wymaga pierwsza liga, to 700 tys. złotych. Klub takich pieniędzy nie posiada. Nie ma też żadnych deklaracji ze strony sponsorów, mimo że byli poszukiwani. Tymczasem zadłużenie wynosi 150 tys. złotych - tłumaczy prezes Budowlanych na łamach Nowości.

Wydaje się więc, że los siatkarek jest przesądzony. Start w rozgrywkach pierwszej ligi raczej jest wykluczony. Nie wiadomo, czy drużyna w ogóle będzie mogła zagrać o klasę niżej. Wszystko zależy od tego, czy uda się porozumieć z jednym z drugoligowców oraz zgromadzić niezbędne środki potrzebne do zgłoszenia zespołu do rozgrywek. - Istnieje wersja zamiany miejsc, ale to nie znaczy od razu, że przystąpimy do tych rozgrywek. Zamiana, jeżeli do niej dojdzie, daje nam prawo zgłoszenia drużyny nie do pierwszej, a do drugiej ligi. Do tego potrzeba jednak 150 tys., których nie mamy - przyznaje prezes Budowlanych.

Niewykluczone więc, że zespół zmuszony będzie rywalizować w rozgrywkach trzeciej ligi, a trzon stanowić będą utalentowane juniorki. Szkoda tylko, że po zaledwie kilku latach od powrotu drużyny na centralny szczebel rozgrywek, kibice w Toruniu ponownie będą musieli czekać na odbudowę siatkówki w ich mieście. Trener zespołu Mariusz Soja nie ukrywa, że sam obawia się realizacji czarnego scenariusza. - Bardzo się tego obawiam i niestety jest to realna możliwość. Rzeczywiście siatkówki w Toruniu może nie być. To zarząd musi podjąć decyzję i ma do tego pełne prawo. Chciałbym jednak, aby zarząd o tę siatkówkę powalczył - przyznaje obecny szkoleniowiec zespołu.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
nowosci.com
Komentarze (2):
 • kibic Zgłoś komentarz
  Jeśli nie wiesz, to informuję cię, że kłopot polega, że zmienił się zarząd klubu, w którym teraz zasiadają tylko przedstawiciele szermierki i wioślarstwa, których siatkówka nie
  Czytaj całość
  obchodzi. A co do dziewczyn - wszystkie deklarują, że są gotowe zostać w klubie za mniejsze pieniądze. A co do potrzeby istnienia klubu - w Toruniu są także kibice, którzy zostaną z klubem obojętnie w której lidze.
  • torunianin Zgłoś komentarz
   masakra.po co takie kluby wogóle posiadają takie sekcje.szkoda dziewczyn!po cholere sie je tworzy!pewnie za rok budowlani utworza znowu siatke ,ręczną ,zapasy itp...a w kolejnym ...no
   Czytaj całość
   niestety...potrzeba 700 tyś-to co oni nie wiedzą jakie są stawki?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×