Oszałamiający pościg i pewna wygrana polskich juniorek!

Drugi dzień rywalizacji grupowej Mistrzostw Europy Juniorek przyniósł reprezentacji Polski zwycięstwo w meczu z Węgrami. Biało-czerwone wygrały pewnie 3:0, wychodząc z bardzo trudnej sytuacji w trzecim secie. Tym samym poprawiły złe wrażenie, jakie pozostawiły po sobie po pierwszym spotkaniu ze Słowaczkami.

Anna Dmochowska
Pierwszą odsłonę lepiej zaczęły reprezentantki Węgier, ale Polki szybko odrobiły straty. Dzięki dobrej passie w polu zagrywki biało-czerwone wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca seta. Kolejnego rozpoczęły już bardzo dobrze i do końca utrzymywały pewną przewagę. Ale dwie przegrane partie niezwykle mobilizująco wpłynęły na Węgierki. Do drugiej przerwy technicznej trzeciego seta robiły właściwie to, co chciały - podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego przegrywały na drugim regulaminowym czasie 6:16! Po chwili jednak przyszedł czas na oszałamiającą pogoń i serię punktów Polek. Dzięki nim młode biało-czerwone wyszły z wręcz fatalnej sytuacji i bez straty seta wygrały mecz! W kolejnym spotkaniu rywalkami Polek będą Włoszki. Pojedynek rozpocznie się w niedzielę 5 września o godz. 17:30.
Polska - Węgry 3:0 (25:21, 25:19, 25:23)
Polska: Ewelina Polak, Iga Chojnacka, Aleksandra Sikorska, Ewa Śliwińska, Zuzanna Czyżnielewska, Koleta Łyszkiewicz, Dorota Medyńska (libero) oraz Ewelina Tobiasz, Natalia Kurnikowska, Anna Grejman, Magdlaena Matusiak.