Rosjanie i Bułgarzy finalistami Mistrzostw Europy Juniorów

Polscy juniorzy już po fazie grupowej zakończyli swój udział w mistrzostwach Europy. Co wcale nie oznacza, że kolejne pojedynki bez biało-czerwonych są mniej ciekawe. W sobotnich półfinałach emocji nie zabrakło mimo zakończenia ich po trzech setach. Do walki o złoto awansowali Rosjanie i - ponownie po 24 latach - Bułgarzy.

Anna Dmochowska

Pierwszy mecz półfinałowy wyrównany był tylko w pierwszej partii, którą musiała rozstrzygać gra na przewagi. W kolejnych dwóch setach już dość pewnie zwyciężali Rosjanie. Serbowie nie potrafili znaleźć odpowiedniej broni na najwyższy i najmocniejszy fizycznie zespół, jaki zjawił się w Bobrujsku. Wyłonienie finałowego rywala młodej Sbornej przyniosło znacznie więcej emocji. W drugim pojedynku zacięta walka trwała głównie w pierwszych dwóch setach, które trzeba było rozstrzygać na przewagi. W trzeciej gra potoczyła się już bardziej po myśli Bułgarów, którzy nie okazali litości rywalom i to oni ostatecznie wygrali wszystkie trzy partie, by po 24 latach przerwy powalczyć o złoto MEJ.

W czasie, gdy w Bobrujsku odbywały się półfinały, w Mohylewie o miejsca 5-8 walczyły kolejne ekipy juniorskich reprezentacji. Zwycięzcy Niemcy i Hiszpanie w niedzielę rozstrzygną między sobą, kto zajmie lokaty 5-6, a Belgowie i Włosi zagrają o dwie niższe pozycje.