Delecta znowu górą, pierwsza wygrana olsztynian - po drugim dniu Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ełku

W Ełku zakończył się drugi dzień zmagań w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta. W pierwszym meczu AZS Politechnika Warszawska poniosła kolejną porażkę - tym razem 2:3 uległa Delekcie Bydgoszcz. Lepiej poszło Akademikom z Olsztyna, którzy 3:0 pokonali niemiecki VC Bad Dürrenberg.

Anna Dmochowska

W sobotę akademickie zespoły wymieniły się rywalami z piątku. AZS Politechnika Warszawska zmierzyła się więc z Delektą Bydgoszcz. Po dwóch setach Inżynierowie byli na najlepszej drodze do kolejnej gładkiej przegranej. Podnieśli się jednak w dwóch następnych partiach i doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie po zaciętej walce mecz wygrali bydgoszczanie. Aż 30 punktów dla nich zdobył Martin Sopko. W warszawskiej drużynie zaś z dobrej strony pokazali się Michał Kubiak i Robert Prygiel.

AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 2:3 (23:25, 23:25, 25:23, 25:20, 12:15)

AZS Politechnika Warszawska:
Salas, Prygiel, Kubiak, Żaliński, Nowak, Gałązka, Wojtaszek (libero) oraz Neroj, Statsenko, Wierzbowski.

Delecta Bydgoszcz: Masny, Szymański, Sopko, Pieczonka, Wrona, Cerven, Andrzejewski (libero) oraz Siltala.

Drugi pojedynek w Ełku trwał zdecydowanie krócej. Zawodnicy Indykpolu AZS UWM Olsztyn już w pierwszej partii rozbili gości z Niemiec, a mimo niezbyt wysokiej skuteczności w ataku wygrali i kolejne dwa sety. Po pierwszej pierwszej odsłonie trener Mariusz Sordyl zmienił też całkowicie przyjmujących - Samuel Tuia i Paweł Siezieniewski nie pojawili się już ani na chwilę na boisku. Jednym z atutów olsztynian była zagrywka, bezpośrednio którą zapisali na swoim koncie 10 punktów. Aż siedem asów serwisowych posłał Wojciech Winnik.

Indykpol AZS UWM Olsztyn - VC Bad Dürrenberg 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)