MŚ grupa I: Hiszpania pewnie pokonała reprezentację Egiptu

Siatkarze Hiszpanii pokonali reprezentację Egiptu i pewnie awansowali z pierwszego miejsca do dalszych rozgrywek o mistrzostwo świata. Egipcjanie po dwóch grupowych porażkach zajęli trzecie miejsce i dla nich ten siatkarski mundial się już zakończył.

Marek Knopik

Pierwszy set spotkania Egipt - Hiszpania był bardzo wyrównany do stanu 12:12. Jednak od tego stanu, aż do drugiej przerwy technicznej, punkty zdobywali tylko Hiszpanie i ten fragment gry zadecydował o ich zwycięstwie w tej partii.

Druga odsłona rozpoczęła się znacznie lepiej dla Egipcjan i była dużo ciekawsza niż pierwsza. Siatkarze z Afryki objęli prowadzenie 6:3 i chociaż z biegiem czasu roztrwonili te trzy punkty przewagi, to jednak bardzo zacięta końcówka tego seta należała do nich. Ostateczny wynik tej partii, to 30:28 dla Egiptu.

Kolejne dwa sety to ogromna przewaga siatkarzy Hiszpanii. Kontrolowali oni zupełnie przebieg wydarzeń na parkiecie, czego odzwierciedleniem były końcowe wyniki w tych partiach. Egipcjanie zdobyli zaledwie 16 punktów w trzeciej oraz 19 w czwartej części meczu.

Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Ahmed Abdelhay w ekipie Egiptu, zdobywca 23 oczek oraz Ibain Perez w zespole Hiszpanii, który zapunktował 22 razy.

Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Julio Velasco w grupie I, dzięki czemu reprezentacja Hiszpanii awansowała do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. Dla odmiany zespół Egiptu poniósł dwie porażki, co jest równoznaczne z wyeliminowaniem z turnieju o mistrzostwo świata.

Egipt - Hiszpania 1:3 (20:25, 30:28, 16:25, 19:25)

Egipt: Youssef, Ahmed, Abdelhay, Atia, El Kotb, Badawy, Alaydy (libero) oraz Abouelhassan, Afifi i Abd El Kader

Hiszpania: Sevillano, Noda, Hernan, Fernandez, Perez, Garcia-Torres, Llenas (libero) oraz Saucedo, Rodriguez, Salas i Gens