Remis w siatkarskim dwumeczu Jastrzębskiego Węgla z SCC Berlin

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla podczas weekendu dwukrotnie spotkali się towarzysko z zespołem niemieckim SCC Berlin. W sobotniej potyczce lepsi okazali się podopieczni Igora Prielożnego, natomiast w niedzielę jastrzębianie byli bardziej gościnni i ulegli rywalom 1:3.

Marek Knopik

Podczas weekendu siatkarze Jastrzębskiego Węgla dwukrotnie spotkali się z niemieckim zespołem SCC Berlin. W pierwszym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy górniczego klubu z Jastrzębia, wygrywając w pięciu setach. Podopieczni Marka Lebedeva dwukrotnie obejmowali prowadzenie w setach, a siatkarze Jastrzębskiego Węgla dwukrotnie odrabiali straty, by ostatecznie wygrać tie-breaka i cały mecz.

W niedzielę w żorskiej hali MOSIR-u niemieccy zawodnicy zrewanżowali się podopiecznym Igora Prielożnego, pokonując jastrzębian 3:1. Gospodarze zdołali wygrać tylko pierwszego seta, w pozostałych skuteczniejsi byli siatkarze SCC Berlin.

W obu meczach zagrał amerykański środkowy Matthew Denmark, który nie ma jeszcze podpisanego kontraktu. - Jest to solidny siatkarz, który zna się na rzemiośle siatkarskim. Jest bardzo przydatny drużynie. W przyszłym tygodniu usiądziemy i ocenimy stosunek jego wymagań finansowych do przydatności dla zespołu i wtedy zapadnie decyzja, czy Denmark zagra w Jastrzębskim Węglu w nadchodzącym sezonie - powiedział po spotkaniu Igor Prielożny.

I mecz: Jastrzębski Węgiel - SCC Berlin 3:2 (25:27, 25:23, 21:25, 25:14, 15:11)