I liga: Lotos Trefl pokonany po raz kolejny - relacja z meczu GTPS Gorzów - Lotos Trefl Gdańsk

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Nikt nie ukrywał, że ten mecz będzie dla gdańszczan trudny. Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie w IV rundzie Pucharu Polski. Wtedy lepsi okazali się gorzowianie, pokonując Trefla 3:0. W tym pojedynku o ligowe punkty miało dojść do rewanżu.

Miało. Ale tak się jednak nie stało. Trefl po kolejnej porażce wypadł z "ósemki" w tabeli rozgrywek i ma na swoim koncie zaledwie 7 punktów.

Spotkanie gdańszczanie rozpoczęli od dobrych zagrywek i skutecznych ataków. W kolejnej fazie seta jednak Trefl pozwolił sobie na kilka błędów, zablokowany został Thomas Edgar i zrobiło się 10:10. Po drugiej przerwie technicznej ponownie za sprawą skutecznych kontr na prowadzenie wyszli podopieczni Dariusza Luksa 20:18. Trefl nie oddał już prowadzenia do końca seta, wygrywając 25:23.

Drugą partię również dobrze rozpoczęli zawodnicy z Gdańska. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:4. W środkowej fazie seta toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Błędy gdańszczan zadecydowały o tym, że zawodnicy z Gorzowa odskoczyli na kilka punktów. Skutecznie z prawego skrzydła zaatakował Paweł Maciejewicz i było już 20:17 dla gospodarzy, którzy już do końca kontrolowali przebieg seta i wygrali 25:22.

Kolejna partia to zwiększające się problemy Trefla. Zablokowany został Edgar, w aut piłkę na zagrywce posłał Stanisław Wawrzyńczyk. Gdańszczanom trudno było się pozbierać w tym secie. Problemy w ataku miał Hernandez. Mimo heroicznego pościgu i obrony kilku piłek setowych Trefl ostatecznie przegrał tę partię 25:22.

Ostatnią partię w tym meczu Lotos zaczął źle. Po błędach własnych rywale odskoczyli na 4:1. W środkowej fazie seta Trefl dzięki udanym zagrywkom Daniela Wilka doprowadził do remisu 13:13 a wkrótce prowadził 16:14. Jednakże po kolejnych własnych błędach Trefl oddał prowadzenie. Po skutecznych blokach na Kubańczyku Hernandezie Gorzów prowadził już 23:19. Set zakończył się wynikiem 25:20.

GTPS Gorzów Wlkp. - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:20)

Rajbud GTPS Gorzów: Łukasz Wroński, Adrian Hunek, Paweł Maciejewicz, Konrad Woroniecki, Daniel Mróz, Krystian Pachliński (libero), Krzysztof Grzesiowski, Paweł Kupisz, Marcin Olichwer, Bartosz Mischke, Michał Stępień, Maciej Kordysz

Lotos Trefl Gdańsk: Thomas Edgar, Jarosław Macionczyk, Waldemar Świrydowicz, Jorge Luis Hernandez Larreinaga, Michał Kaczmarek, Stanisław Wawrzyńczyk, Michał Żurek (libero) oraz Rafał Sobański, Daniel Wilk, Patryk Szczurek