LM grupa B: Noliko Maaseik triumfuje po raz drugi

Siatkarze Noliko Maaseik odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Belgowie w starciu z Cai Teruel powtórzyli swój wyczyn z Kragujevac, gdzie również triumfowali 3:1

Jacek Pawłowski

Siatkarze Noliko Maaseik z ostatnich dziesięciu meczów Ligi Mistrzów rozegranych na własnym parkiecie przegrali tylko raz. Miało to miejsce z zespołem Bled na inaugurację rozgrywek w 2007 roku. Pozostałe dziewięć pojedynków wygrywali. We wtorkowym pojedynku odnieśli jubileuszowe dziesiąte zwycięstwo. Przyszło ono zaskakująco łatwo zważywszy na fakt, że rywalem był Cai Teruel. Zespół, który przed tygodniem musiał uznać wyższość Bre Banca Cuneo dopiero po tiebreaku.

Pierwsza partia rozpoczęła się po myśli Belgów, którzy od samego startu narzucili rywalom swój styl gry. Przewaga gospodarzy szczególnie uwidoczniła się na drugiej przerwie technicznej. Podopieczni Vitala Heynena zeszli na nią przy stanie 16:8. W dalszej części meczu dystans dodatkowo się powiększył.

Podobny scenariusz miał miejsce w kolejnym secie. Noliko szybko zbudowało przewagę i trener Emilio Simon musiał poprosić o przerwę. Uwagi szkoleniowca Cai na niewiele się jednak zdały, bowiem miejscowi nawet na chwilę nie pozostawili złudzeń rywalom. Wynik 16:6 podczas drugiej przerwy technicznej skutecznie zniechęcił Hiszpanów do dalszej walki.

Trzecia partia miała wyjątkowo zaskakujący scenariusz. Rozkojarzeni wcześniejszymi łatwymi zwycięstwami Belgowie pozwolili gościom na zbyt wiele. Drużyna z Teruel skrupulatnie wykorzystała nadarzającą się okazję. Wyrównana walka trwała do samego końca. Po asie serwisowym w wykonaniu Dragan Radovica wydawało się, że gospodarze szybko dokończą dzieła zniszczenia tymczasem podbudowani Hiszpanie sami rozstrzygnęli seta na swoją korzyść.

W czwartej odsłonie tego pojedynku drużyna z Teruel bardzo chciała doprowadzić do remisu i powtórki z inauguracyjnego pojedynku. Odmienne zdanie w tej kwestii mieli jednak siatkarze z Maaseik, którzy pomni przegranej po dramatycznej końcówce w poprzedniej partii nie zamierzali ryzykować. Na przerwę techniczną obie ekipy zeszły przy stanie 16:13 dla Noliko. W dalszej części meczu dzięki znakomitej postawie Mory Sidibe miejscowi powiększali dystans i ostatecznie przypieczętowali drugą wygraną w sezonie.

Noliko Maaseik - Cai Teruel 3:1 (25:17, 25:15, 24:26, 25:20)

Noliko: Radovic, Maan, Van Decraem, Van Harskamp, Klinkenberg, Sidibé, Derkoningen (libero), Deroey, Van De Voorde, Wounembaina, Eloi

Cai Teruel: Subiela, Hernan, Suela Mendez, Garcia Torres, Caceres Gomez, Batista Lemos, oraz Efron (libero), Abel, Machacon, Oroz, Rojas Guevara

24.11.2010 Bre Banca Cuneo - Radnicki Kragujevac godz. 20:30