KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fatalna atmosfera i koniec siatkówki w Rumii?

Mimo fatalnej atmosfery w klubie siatkarki TPS Rumia zdecydowały się do końca walczyć o utrzymanie w PlusLidze Kobiet. Rywalizacja z AZS Białystok zakończyła się niepowodzeniem. Niewykluczone, że będzie to gwóźdź do trumny dla rumskiej siatkówki.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Zawodniczki nie otrzymujące wypłat od kilku miesięcy żądające rozwiązania kontraktów, nieuchwytny zarząd, oraz zamknięta hala i brak możliwości prowadzenia treningów. Tak w skrócie można opisać sytuację panującą obecnie w TPS Rumia. Drużyna przed kilkoma tygodniami spadła z PlusLigi Kobiet, ale możliwe, że to nie koniec kłopotów.

- Mimo zaplanowanego grafiku treningów w poniedziałek nie zostaliśmy wpuszczeni na halę. Gdy przyszedłem na trening dowiedziałem się, że zostało podpisane świeże porozumienie pomiędzy zarządem a MOSiR-em, które to mówi o nowych godzinach, w których dostępna jest dla nas hala. Żałuję, że ani ja ani zawodniczki nie zostaliśmy o tym poinformowani wcześniej - powiedział rozgoryczony trener zespołu Piotr Sobolewski na łamach portalu moja-rumia.pl.

W związku z brakiem możliwości przeprowadzenia zajęć odbyło się zebranie obecnych zawodniczek z prezesem klubu Leszkiem Staszyńskim, który po raz kolejny poprosił zawodniczki o cierpliwość w oczekiwaniu na należne wynagrodzenie. Przyczyn zwłoki w wypłatach nie chciał jednak ujawnić twierdząc, że wina leży po stronie sponsorów, którzy dotąd nie uregulowali należności. Nie chciał jednak podać nazwy darczyńcy, który nie wywiązał się z zawartego kontraktu. Jak sugeruje Dziennik Bałtycki może chodzić jednak o firmę Sandeco. - Elektrociepłownie Wybrzeże, które sponsorują nie tylko pierwszy zespół Sandeco EC Wybrzeża TPS Rumia, ale również grupy młodzieżowe klubu, wywiązały się ze wszystkich umów sponsorskich. Wszystkie kwestie finansowe regulowane były na bieżąco - przyznała na łamach Dziennika Bałtyckiego Swietłana Reszka, rzecznik prasowy EC Wybrzeże.

W tej sytuacji cierpliwość straciły zawodniczki, które w wtorek wysłały do klubu pismo z prośbą o rozwiązanie obowiązujących kontraktów. Taki krok umożliwił im zapis w umowie zawartej z klubem. Jeden z punktów mówi bowiem o możliwości rozwiązania umowy z winy klubu w przypadku gdy zaległości finansowe przekraczają dwa miesiące. Wcześniej z winy klubu kontrakty rozwiązał menedżer Andrzej Grzyb reprezentujący: Dorotą Pykosz, Veroniką Hudimą, Natalią Ziemcową, Alicją Leszczyńską, Eweliną Toborek i Mayvelis Martinez Adlum.

image012.jpgMichalina Jagodzińska na kolanach. Czy niebawem w podobnym położeniu znajdzie się rumska siatkówka?Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Bałtycki, moja-rumia.pl
Komentarze (4)
 • Magisterr Zgłoś komentarz
  (kibic) ! Popatrz w jakis skladach graly i chodzilo o pieniadze ktorych w tym klubie nie bylo a Atom to PGE i wszystko jasne !
  • mak Zgłoś komentarz
   nie lubię tej rumii, stałem tam w korku w zeszłym roku jadąc do Jastarnii; dramat - 5km w 2 godz., przez 500km niegdzie tak nie było
   • kolo Zgłoś komentarz
    Atak niektóre z nich (Ziemcowa, Leszczyńska i Starzyk) uciekały z Białegostoku.
    • kibic Zgłoś komentarz
     atak zazarcie do pierwszej ligi sie pchały w barażach!i po co wam to było?Atom gra w finale a wy gdzie jesteście?
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×