Utrzymanie coraz bliżej - relacja ze spotkania AZS Białystok - KS Piecobiogaz Murowana Goślina

Siatkarki AZS-u Białystok są już o krok od utrzymania w PlusLidze Kobiet. Białostoczanki drugi raz pokonały zespół KS Piecobiogaz Murowana Goślina i potrzebują już tylko jednej wygranej, by zakończyć rywalizację i udać się na upragnione wakacje.

Anna Jawor
Anna Jawor

Akademiczki lepszego początku spotkania nie mogły sobie wymarzyć. Bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie. Ekipa z Murowanej Gośliny często posyłała atakowane piłki na aut, a po punktowej zagrywce Anny Klimakovej przewaga AZS-u wynosiła już osiem "oczek" (12:4). Siatkarki KS Piecobiogazu próbowały zniwelować straty, ale nie były w stanie tego zrobić. Białostoczanki w pełni kontrolowały grę. Nie myliły się w ataku i seta zakończyły skutecznym zbiciem ze skrzydła Channon Thompson (25:17).

Pewnie wygrana partia ewidentnie rozluźniła podopieczne Wiesława Czai. Białostoczanki pozwoliły, by to przyjezdne nadawały ton rywalizacji. Walka co prawda prawie przez cały czas toczyła się punkt za punkt, ale to w poczynaniach zawodniczek z Murowanej Gośliny było widać większą pewność w grze. Akademiczki nie umiały znaleźć recepty na skuteczne ataki Alicji Malinowskiej. W emocjonujące końcówce seta lepsze okazały się zawodniczki pierwszoligowego klubu, które zwyciężyły 26:24.

Wynik remisowy po dwóch partiach zmobilizował obie drużyny do jeszcze ambitniejsze gry. Siatkarki bardzo ofiarnie grały w obronie, walczyły o każdą piłkę i trudno było przewidzieć, jakim rezultatem zakończy się ta odsłona spotkania (13:12). Górę jednak wzięło doświadczenie nabyte na parkietach ekstraklasy i to białostoczanki zaczęły zyskiwać wyraźniejszą przewagę. Kilka bardzo ważnych oczek zdobyła środkowa AZS-u Sinead Jack, a punkt na wagę wygranej w trzecim secie zapisała na swoim koncie Aleksandra Kruk (25:21).

Czwarta odsłona meczu okazała się tą ostatnią. Zawodniczki KS Piecobiogazu dotrzymywały kroku Akademiczkom tylko do stanu po 11, kiedy to udało im się zablokować atak Anny Klimakovej. Później to Podlasianki przejęły inicjatywę. W szeregach białostockiego klubu nie zawodziły obie środkowe, a siatkarkom z Murowanej Gośliny zaczynało już brakować sił i pomysłów, by podjąć wyrównaną walkę. Set zakończył się zwycięstwem podopiecznych Wiesława Czai 25:18.

Białostoczanki wygrały mecz 3:1 i była to już ich drugi triumf nad KS Piecobiogazem. Trzecie i być może ostatnie starcie tych ekip odbędzie się w środę w Murowanej Goślinie.

AZS Białystok - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1 (25:17, 24:26, 25:21, 25:18)

AZS: Godos, Kuczyńska, Kruk, Klimakova, Muresan Jack, Saad (libero) oraz Cabajewska, Thompson, Martin

KS Piecobiogaz: Jeromin, Fedorów, Malinowska, Walawander, Strządała, Lubera, Nowakowska (libero) oraz Narożna, Dutkiewicz, Wyrwa

Stan rywalizacji: 2:0 dla AZS-u